MSI GK20 klavye 6 tuşa birden basınca hiçbirini algılamıyor

Isabelle

Hectopat
Yer
CRM
Bugün yeni bir klavye satın aldım (MSI GK20) normal yazarken bir sıkıntı çıkmıyor fakat aynı anda 5 6 tuşa bastıgımda bazen hiçbirini algılamıyor. Aşırı takıntı haline getirdim bunun sebebi nedir? Eğer klavyenin kronik sıkıntısı filansa 1 ay iade sürecim var Amazon'dan aldığım için o konuda sıkıntı yok ama iade etmek zorunda kalırsam bu fiyata bunun yerine ne alabilirim(200₺)? 10 parmağımla aynı anda bastım yine algılamadı tek tek ellerimi çektim 6 veya 5 parmagım kaldığında kalan tuşları algıladı. Bu ghosting olayı mı? Sıkıntı çıkarmaz herhalde değil mi? Zaten 6 veya 5 tane tuşa aynı anda bastıracak oyun yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün yeni bir klavye satın aldım (MSI GK20) normal yazarken bir sıkıntı çıkmıyor fakat aynı anda 5 6 tuşa bastıgımda bazen hiçbirini algılamıyor. Aşırı takıntı haline getirdim bunun sebebi nedir? Eğer klavyenin kronik sıkıntısı filansa 1 ay iade sürecim var Amazon'dan aldığım için o konuda sıkıntı yok ama iade etmek zorunda kalırsam bu fiyata bunun yerine ne alabilirim(200₺)? 10 parmağımla aynı anda bastım yine algılamadı tek tek ellerimi çektim 6 veya 5 parmagım kaldığında kalan tuşları algıladı. Bu ghosting olayı mı? Sıkıntı çıkarmaz herhalde değil mi? Zaten 6 veya 5 tane tuşa aynı anda bastıracak oyun yok.
Zaten pek özellikli klavye değil.

Klavyenin anti-ghosting özelliği yok ise gayet normal. Eğer 5-6 tuşa aynanda basmanızı gerektirecek bir durum yok ise, niye sıkıntı çıkarsın?

Ya benim beklentim mümkün olduğunca az ses çıkarsın ve tuş hissiyatı iyi olsun. Bence bu yönde bu klavye gayet yeterli ve artıyor bile ama bunu iade edince buna benzer niteliklerde ve yakın fiyatta hangi ürün var bilemedim. Aşırı gurur yaptım şuan iade edicem.
Bence de et çünkü birşey buldum.
Klavyenin anti-ghosting özelliği yok ise gayet normal. Eğer 5-6 tuşa aynanda basmanızı gerektirecek bir durum yok ise, niye sıkıntı çıkarsın?
Bir sitede 12 taneye birden basılabiliyor yazıyor?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    33,6 KB · Görüntüleme: 32
Hocam sitelik bir konu yok. Kutusunun üzerinde yazıyor bu anti ghosting bilgisi. Kutu yanlış bilgi vermiyordur heralde.
Ben piranha kullanıyorum hocam. Ondada yalan yanlış bilgi var ama işimi görüyor mu görüyor. Bence pek içerlenmeyin. 200 TL ye iyi klavye GameBooster dan iyisi yok ama belki sevmezsinizç Karar size kalmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı