MSI GL65 9SC 041xtr Laptop Darboğaz Mı Yapıyor?

emreimretx19007

Centipat
Laptopu alalı daha 1.5 ay oldu Hepsiburada'dan almıştım GTX 1650 ekran kartı işlemci i5 9300H 8 GB RAM 256 GB SSD var benim sorum şu olacak oyunlarda arada gri ekran veriyor böyle gıp gri güç tuşuna basarak PC kapatıp bir daha açmak zorunda kalıyorum ve ekran kartı düzensiz çalışıyor arada 60 kullanıyor arada 99 kullanıyor değişiyor hep işlemcide arada ekran kartından fazla çalışıyor bu da darboğaz mı yapıyor? Ben bu PC aldıktan 2 hafta sonra bu gibi sorunlar la karşılaştım MSI'dan değişim mi talep etmeliyim sizce çünkü şimdi CS:GO oynuyorum ayarları düşürsem bile 90'larda FPS en fazla normalde max ayarlarda 150 FPS falan vermesi lazım yani yardımcı olursanız çok, sevinirim hayırlı ramazanlar herkese.

Darbogaz yapmaz. İslemcinizin guc modunu kontrol edin, tasarruf modunda olabilir. turbo boost’un aktif olup olmadigini kontrol edin. İnternetten benchmark testleri indirip test edin bir sorun var mi diye, varsa ortaya cikar. Yine iciniz rahat etmezse format atmaya yonelebilirsiniz.

Darbogaz yapmaz. İslemcinizin guc modunu kontrol edin, tasarruf modunda olabilir. turbo boost’un aktif olup olmadigini kontrol edin. İnternetten benchmark testleri indirip test edin bir sorun var mi diye, varsa ortaya cikar. Yine iciniz rahat etmezse format atmaya yonelebilirsiniz.
turbo aktif etsemde bir fark etmiyo aslında işlemci 96 dereceleri görüyo comfort oynadığım zaman 85 derecelerde geziyo işlemci sıcaklığı yani daha yeni cihaz bu gibi sorunlar beni çok üzdü yani msi gibi büyük şirket yarın aramayı planlıyorum onları değişim istiyeceğim büyük ihtimalle

Darbogaz yapmaz. İslemcinizin guc modunu kontrol edin, tasarruf modunda olabilir. Turbo Boost’un aktif olup olmadigini kontrol edin. İnternetten Benchmark testleri indirip test edin bir sorun var mi diye, varsa ortaya cikar. Yine iciniz rahat etmezse format atmaya yonelebilirsiniz.

Arkadaşın dedikleri doğrudur güç modlarını kontrol edin. İşlemcinizin maks dayanabileceği sıcaklık 100 derece, soğutucuyla kullanmaya çalışın, her laptopta olan bir durum bu, çok kafaya takılacak bir şey değil...

Arkadaşın dedikleri doğrudur güç modlarını kontrol edin. İşlemcinizin maks dayanabileceği sıcaklık 100 derece, soğutucuyla kullanmaya çalışın, her laptopta olan bir durum bu, çok kafaya takılacak bir şey değil...
beyfendi tamam da yaptım zaten ben bunları ama olmuyor aynı değişen bşy yok eskiden csgo dan aldığım fps 150 180 di şimdi 90 turboda anlamadım driverleri sildim bidaha yükledim aynı bide şu gri ekran sorunu var

beyfendi tamam da yaptım zaten ben bunları ama olmuyor aynı değişen bşy yok eskiden csgo dan aldığım fps 150 180 di şimdi 90 turboda anlamadım driverleri sildim bidaha yükledim aynı bide şu gri ekran sorunu var
BİOS'a veya Win10'a herhangi bir müdahaleniz oldu mu? Ne kadar zamandır bu düşüşleri yaşadınız, pc yeni demiştiniz birde en doğru sonuç test yapıp buradan paylaşmak.

BIOS'a veya Win10'a herhangi bir müdahaleniz oldu mu? Ne kadar zamandır bu düşüşleri yaşadınız, PC yeni demiştiniz bir de en doğru sonuç test yapıp buradan paylaşmak.

Superposıtıon Benchmark testinde 1920X1080P çözünürlük High ayarlarda 4507 çıktı bu arada bir müdahalem olmadı BIOS ve Windows'a.
Mesela Warzone oyynuyorum droplar yiyorum oyunda önceden böyle bşy yoktu akıcı oynuyordum orta yüksek ayarlarda.

Superposıtıon Benchmark testinde 1920X1080P çözünürlük High ayarlarda 4507 çıktı bu arada bir müdahalem olmadı BIOS ve Windows'a.
Mesela Warzone oyynuyorum droplar yiyorum oyunda önceden böyle bşy yoktu akıcı oynuyordum orta yüksek ayarlarda.
Droplarinizin sebebi asiri isinma olabilir. Benchmarkta sorun olmadiysa ekran kartinizda ariza yoktur, yine de sonuclarinizi ortalama skor ile kiyaslayin. Cs go gibi fps online oyunlar ekran kartindan cok islemciye yuklenen oyunlar. Aida64 ile stress testi yapip sicaklik,clock degerlerinizi analiz edin. Sicaklik cok artiyorsa clock speed’i dusuruyordur islemci bu da drop’a yol aciyordur.

Geri
Yukarı