MSI GL65 Leopard USB port konumları sıkıntılı

bruhmrxcdf

Hectopat

Bu laptop’taki USB portları sağ tarafta 2 tane sol tarafta 1 tane olacak şekilde konumlandırılmış. Ama ben şu an Alcatel 4.5G modem kullandığım için USB'yle bağlamam gerekiyor kablolu olacak şekilde. Bir’de mouse’u bağlamam gerekiyor ama mouse’u sağ tarafa bağlayınca USB’si elime çarpıyor. Modem’i sağ tarafa bağlasam onunda USB'i mouse kullanırken elime çarpıyor. Yani nasıl yapacağımı bilemedim? Keşke sol tarafta 2 port olsaydı.

Son düzenleyen: Moderatör:

Bu laptop’taki USB portları sağ tarafta 2 tane sol tarafta 1 tane olacak şekilde konumlandırılmış. Ama ben şu an Alcatel 4.5G modem kullandığım için USB'yle bağlamam gerekiyor kablolu olacak şekilde. Bir’de mouse’u bağlamam gerekiyor ama mouse’u sağ tarafa bağlayınca usb’si elime çarpıyor. Modem’i sağ tarafa bağlasam onunda USB'i mouse kullanırken elime çarpıyor. Yani nasıl yapacağımı bilemedim? keşke sol tarafta 2 port olsaydı.

Hocam MSI Türkiye temsilcisini arayıp hesap soruyorum(!)

USB çoğaltıcı alın.

Bu laptop’taki USB portları sağ tarafta 2 tane sol tarafta 1 tane olacak şekilde konumlandırılmış. Ama ben şu an Alcatel 4.5G modem kullandığım için USB'yle bağlamam gerekiyor kablolu olacak şekilde. Bir’de mouse’u bağlamam gerekiyor ama mouse’u sağ tarafa bağlayınca USB’si elime çarpıyor. Modem’i sağ tarafa bağlasam onunda USB'i mouse kullanırken elime çarpıyor. Yani nasıl yapacağımı bilemedim? Keşke sol tarafta 2 port olsaydı.

Yine MSI fanboylarının uğramayacağı, uğrasada kullanıcıya kızacağı bir konu...

USB çoğaltıcı alarak sorunu çözebilirsiniz ama çoğaltıcı gücünü USB porttan değil prizden alsın aksi taktirde USB portunuz yüksek voltaj gereksinimi yüzünden bozulabilir.

TP-LINK UH 700 gibi bir port bakmanız lazım yani harici adaptörlü prize takılıp gücünü ordan alıp veri transfer bağlantısını bilgisayar ve çoğaltıcı arasında olanlarından bakmanız lazım.

Tip C den Tip A'ya dönüştürücü alın, HUB almanıza gerek yok. Bu arada OTG kablolar çalışmayabiliyor alırken bilgisayarda çalışacağından emin olun.

Geri
Yukarı