MSI GL65 Leopard vs MSI GS75 Stealth

CrossBench

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
MSI GL65 Leopard 10SFSK-493 MSI GL65 Leopard 15.6" 144 Hz i7-10750H Gaming Laptop - Newegg.com
  • 15.6" 144 Hz
  • Intel Core i7-10750H
  • GeForce RTX 2070 SUPER
  • 16 GB DDR4
  • 512 GB SSD + 1 TB HDD
  • Windows 10 Home
MSI GS75 Stealth 10SE-620 MSI GS75 Stealth 10SE-620 - 17.3" 240 Hz - Intel Core i7-10875H - GeForce RTX 2060 - 16 GB Memory - 512 GB SSD - Windows 10 Pro - Gaming Laptop - Newegg.com
  • 17.3" 240 Hz
  • Intel Core i7-10875H
  • GeForce RTX 2060
  • 16 GB Memory
  • 512 GB SSD
  • Windows 10 Pro

Klavye kalitesinden ödün vermeden bir notebook almak istiyorum bir süredir. En kaliteli bileşenlerde MSI'da mevcut. Bunun yanında RTX özellikli bir ürün bakıyoruz. Fakat Türkiye'de ne yazıkki bir türlü stoklar gelmedi. RTX 3060'lı gelen stoklar veya gelecek stoklarda 18.000'den aşağı olmayacak gibi duruyor.

Mecbur yurt dışı fırsatlarına bakalım dedik.
İki ürün arasında kabaca işlemci ve ekran kartı farklılıkları var. Ekranın Hz özelliğine çok takılmayalım. İşlemci kaynaklı Stealth modelinin daha uzun ömürlü olacağını düşünüyorum. Bu iki ürün arasından hangisini tercih edersiniz?

Ayrıca kendi fikrimi de belirteyim. Klavye önceliğimiz olmasa bu rakamlara gider Gigabyte laptop alırım. Yanında da RTX 3000 serisi kartı olur. Tabi o ürünün klavyesinin kullanıcılar tarafından MSI ile karşılaştırmasını öğrenmeden almayacağım. Hala 1-2 ay gibi bir sürem var. Fikirlerinizi rica edeceğim. (Son bir not daha; Monster, GameGaraj önermeyin. Monster'ın klavyesi kesinlikle beğeneceğim bir yapıda değil. Lenovo çok uygun fiyatlı gelirse tercih edebilirim. Ama önceliğim MSI)

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI GL65 Leopard 10SFSK-493 MSI GL65 Leopard 15.6" 144 Hz i7-10750H Gaming Laptop - Newegg.com
  • 15.6" 144 Hz
  • Intel Core i7-10750H
  • GeForce RTX 2070 SUPER
  • 16 GB DDR4
  • 512 GB SSD + 1 TB HDD
  • Windows 10 Home
MSI GS75 Stealth 10SE-620 MSI GS75 Stealth 10SE-620 - 17.3" 240 Hz - Intel Core i7-10875H - GeForce RTX 2060 - 16 GB Memory - 512 GB SSD - Windows 10 Pro - Gaming Laptop - Newegg.com
  • 17.3" 240 Hz
  • Intel Core i7-10875H
  • GeForce RTX 2060
  • 16 GB Memory
  • 512 GB SSD
  • Windows 10 Pro

Klavye kalitesinden ödün vermeden bir notebook almak istiyorum bir süredir. En kaliteli bileşenlerde MSI'da mevcut. Bunun yanında RTX özellikli bir ürün bakıyoruz. Fakat Türkiye'de ne yazıkki bir türlü stoklar gelmedi. RTX 3060'lı gelen stoklar veya gelecek stoklarda 18.000'den aşağı olmayacak gibi duruyor.

İki ürün arasında kabaca işlemci ve ekran kartı farklılıkları var. Ekranın Hz özelliğine çok takılmayalım. İşlemci kaynaklı Stealth modelinin daha uzun ömürlü olacağını düşünüyorum. Bu iki ürün arasından hangisini tercih edersiniz?

Ayrıca kendi fikrimi de belirteyim. Klavye önceliğimiz olmasa bu rakamlara gider Gigabyte laptop alırım. Yanında da RTX 3000 serisi kartı olur. Tabi o ürünün klavyesinin kullanıcılar tarafından MSI ile karşılaştırmasını öğrenmeden almayacağım. Hala 1-2 ay gibi bir sürem var. Fikirlerinizi rica edeceğim. (Son bir not daha; Monster, GameGaraj önermeyin. Monster'ın klavyesi kesinlikle beğeneceğim bir yapıda değil. Lenovo çok uygun fiyatlı gelirse tercih edebilirim. Ama önceliğim MSI)
Yani klavye kalitesini bu kadar öncelikli olarak görmenizi garipsedim açıkçası sonucta zevkinize uygun harici bir klavye alabilirsiniz :p

• 15.6" 144 Hz
  • Intel Core i7-10750H
  • GeForce RTX 2070 Super
  • 16 GB DDR4
  • 512 GB SSD + 1 TB HDD
  • Windows 10 Home
  • 17.3" 240 Hz
  • Intel Core i7-10875H
  • GeForce RTX 2060
  • 16 GB Memory
  • 512 GB SSD
  • Windows 10 Pro

Klavye kalitesinden ödün vermeden bir notebook almak istiyorum bir süredir. En kaliteli bileşenlerde MSI'da mevcut. Bunun yanında RTX özellikli bir ürün bakıyoruz. Fakat Türkiye'de ne yazık ki bir türlü stoklar gelmedi. RTX 3060'lı gelen stoklar veya gelecek stoklarda 18.000'den aşağı olmayacak gibi duruyor.

GL65 tercih ederim. 2070s çok güçlü halen.

GS75'in menteşeleri sorunlu, almayın. Ülkemize Legion 5 geldi, Hepsiburada üzerinden bakabilirsiniz. Klavyeleri muhteşemdir.

Legion 5 ile alphanınkini yan yana karşılaştırdım hocam. MSI fark atmış resmen. Lenovo klavyelerine hayrandım bende, ama MSI'daki basış hissiyatı vs çok daha iyi.

Bir ay önce yine Newegg'de bu fiyatlara RTX 30'lar vardı ne olmuş birden böyle?
GS75'in menteşeleri sorunlu, almayın. Ülkemize Legion 5 geldi, Hepsiburada üzerinden bakabilirsiniz. Klavyeleri muhteşemdir.
Birkaç gündür sizi görmüyordum. Dedim ulan Legion önermiş, bu kim? Baktım sizmişsiniz. Çok uzun bir ad olmuş aklımda tutamıyorum :)
(Sürprizbozanlar garip bir şekilde kendini tamamlamış, böyle beklemiyordum)

Legion 5 ile alphanınkini yan yana karşılaştırdım hocam. MSI fark atmış resmen. Lenovo klavyelerine hayrandım bende, ama MSI'daki basış hissiyatı vs çok daha iyi
Tam olarak ayrıntılı inceleyemedim ben ama iki markanın da klavyeleri çok iyiydi
Bir ay önce yine Newegg'de bu fiyatlara RTX 30'lar vardı ne olmuş birden böyle?

Birkaç gündür sizi görmüyordum. Dedim ulan Legion önermiş, bu kim? Baktım sizmişsiniz. Çok uzun bir ad olmuş aklımda tutamıyorum :)
(Sürprizbozanlar garip bir şekilde kendini tamamlamış, böyle beklemiyordum)
İsimler geçicidir ancak Legion kalıcıdır. 😎

Geç cevap için kusura bakmayın.
Harici klavye demişsiniz ama birde onu mu sırtımıza kambur edelim. :) Ha eğer çok ihtiyaç olursa o da var zaten.
Legion'un kalitesini de biliyoruz. Kötü değil ama MSI ile de karşılaştırılamaz. Çok iyi bir fiyat avantajı olmazsa düşünmem.

Yeni konular

Geri
Yukarı