MSI GL72MVR Gaming notebook BIOS güncelleme sorunu

Viohx

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Freelancer
Merhaba,

MSI GL72MVR Gaming notebook.

Bu lettop'da ne yaptıysam BIOS güncelleme yapamadım. USB disk'de BIOS dosyasını seçiyorum, kurulum yapıyor ama, command line ekranı gibi bir ekran açılıyor. (Shell ekranı) bu ekran'da olan diskler komut halın de yazıyor. Press ESC, startup. Nsh, or press any Key yazıyor basıyorum, Shell komut satır atlıyor. Her kapattığım da tekrar o ekran geliyor exit yazıp çıkıyorum. Windows geri açılıyor. Garantisi var, MSI tıcket'a yazdım, bana video attılar, YouTube'da olan zaten öyle yaptım.
@Recep Baltaş @Murat5038

FreeDOS kur flash belleğine bir de ordan bios güncellemeyi dene büyük ihtimal ile başarılı olacaktır.

Msi marka laptopumda aynı problemi yaşadım. Sistemi ubuntuya çevirip o şekilde güncelleme yapabildim. Eğer kod bilgin yok ise bulaşma derim. Ancak yapabilirim dersen BU sitedeki yolları izleyerek yapabilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

sorun tam olarak şu sayfada, şimdi disk seçme olayını v.b buldum ama elimdeki dosyalar .312 ve .txt format da şimdi bunu nasıl güncelleme yapabilirim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

bunu buldum bide Sitesinde ki dosyalar
gagagg.PNG

EC Update diye bir sayfa'da var burda winflash v.b dosyalar var
xaxax.PNG

Son düzenleme:
İlk olarak imzamdan Aida64 sonucunu bir paylaşın. Nasıl yaptığınızı detaylı anlatırsanız hatayı söyleyebiliriz. Söylediklerine göre boot ile ilgili bir sıkıntın oluyor güncelleme sonrası, büyük ihtimal güncellemiş olabilirsin.
şuan cihaz yanımda değil, ama eve gidince atarım hocam. ilk öncelikle usb formatlama yaptım.
sonra sitesinde ki pdf dediği gibi dosyaları içine attım biosa girip usb mi seçtim sonra .312 uzantılı dosyayı seçtim hata vermeden devam etti kapandı açıldı bilgisayar bir kaç kere sonra bu videoda'ki gibi ekran geldi

burada ise ne yapacağımla ilgili bir fikrim yok

Videoda olanları yapmadıysan iyi. BIOS ayarlarından dediğim gibi o zaman sorun sen güncellemişsin yani sonrasını yapamamışsın gibi duruyor. BIOS default yapın. Boot ayarlarından UEFİ mi legacy mi, önceden nasıl format atıldıysa o ayara çekmeniz lazım.

Videoda olanları yapmadıysan iyi. BIOS ayarlarından dediğim gibi o zaman sorun sen güncellemişsin yani sonrasını yapamamışsın gibi duruyor. BIOS default yapın. Boot ayarlarından UEFİ mi legacy mi, önceden nasıl format atıldıysa o ayara çekmeniz lazım.
ben bunu yaptım hocam, default'a alınca da ayni değişmiyor bir şey. Boot Ayarları UEFI de hatta kurulumu da UEFI den yaptım. kendi biosun da zaten çok seçenek yok.

hala devam ediyor hocam, garantiye mi versem?
@Recep Baltaş

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı