MSI GL75 Leopard 10SDR-286XTR vs. ASUS TUF Gaming FX506LU-HN122 vs. Lenovo Legion 5

Bütçe
12000
Sırf cooler boost için niye fazladan para vereyim. Onun yerine gider GameGaraj'ın 3060 modeliji alırım. Zaten bire bir aynı kasa ve halihazırda cayır cayır. A-aa pardon siz Memesay diye alıyorsunuz, beğenmezsiniz GameGaraj'ı 😁.

Bence indirimde Tulpar T5 V21.4 beklesin(!) Böyle saçma şey mi olur?

Legion 5 alın. Aralarında en güçlü ve kalitelisi o. Memesay diye galeyana gelmeyin.
Hocam çok teşekkür ederim görüp destek olduğunuz için 🥰. Arkadaş biraz fanboy ve bilgisiz anlaşılan, anlatamıyoruz kendisine... Umarım bu kadar insanın yorumundan sonra bir şeyleri anlamıştır. Tekrardan teşekkürler hocam👍.

Bu laptop yakın zamanda 13K civarlarına satılıyordu. İndirime girerse veya bütcenizi birazcık zorlayabiliyorsanız. İnanılmaz memnun kalacağınız bir bilgisayar. Kesinlikle öneririm.

Hocam hiç tereddüt etmeden Lenovo Legion alın. Hem soğutma, hem işlemci performansı, hem de ekran kartı olarak üstün durumda.

ASUS:
-İşlemci; 8 çekirdek 16 iş parçacığı var. Isınıyor kendileri (bizzat kullanıyorum aynı işlemciyi. ASUS ROG G15 kullanıcısıyım)
-Ekran kartı: 2060'dan her türlü düşük kalıyor. Kas gücü olarak bir farkları çok yok ama DLSS ce RTX performansı 2060'ın çok çok daha iyi.

MSI:
-İşlemci: 6 çekirdek, 12 iş parçacığı var. 10870H işlemciden hem güçsüz hem de daha çok ısınıyor.
-Ekran kartı: ASUS ile aynı şekilde.

Lenovo Legion:
-İşlemci: 8 çekirdek, 16 iş parçacığı var. Hem 10870H gücünde hem de daha "serin" çalışıyor.
-Ekran kartı: RTX 2060 var yukarıda açıkladım zaten. Oyunlarda RTX ve DLSS özellikleri her türlü GTX 1660 Ti'dan çok daha iyi. Ayrıca MUX Switch sayesinde (Lenovo Legion bilgisayara özel) sadece RTX 2060 olarak kullanılıyor. Bu sayede oyunlarda çok daha FPS alıyorsunuz. MUX Switch nedir derseniz aşağıya bırakacağım link onu okuyun kesinlikle aklınızda soru işareti kalmayacak.

MUX Switch: Rehber: MUX Nedir? Ne işe yarar?

Sonuç olarak Legion alın kaçırmayınız...

Hocam içindeki RTX 3060 60W yani Legion içindeki RTX 2060 115W bile onu tokat manyağı yapar... Ayrıca GF kasası MSI markasının en berbat soğutmaya sahip kasası... Bilmeden konuşmayın, @Radeon RX 5500M , @Dark Lord of the Sith yardım ediniz. Tek başıma anlatamam...
Teşekkür ediyorum hocam.
Tereddüt etmeden Lenovo'yu alacağım.

Hocam içindeki RTX 3060 60W yani Legion içindeki RTX 2060 115W bile onu tokat manyağı yapar...

Hocam her konuda haklısınız ama, 60W 3060 2070 115W civarında performans veriyor.
Monster'dan başkasını önermem dostum 12 butceye çok iyi bir bilgisayar alabilirsin.

Abra kasalılardan şöyle mükemmel bir tane değil mi:)

Hocam her konuda haklısınız ama, 60W 3060 2070 115W civarında performans veriyor.

Abra kasalılardan şöyle mükemmel bir tane değil mi:)

Benim açıklayacağım bir şey kalmamış :D
GF65 alması zaten saçma, 6 çekirdek işlemci neden alsın? 8 çekirdek var zaten.
Olabilir hocam, ben sanırsam biraz daha performans videoları izlemem lazım 😅. Biraz o yönüm eksik kalıyor olabilir... Bu arada destekleriniz için teşekkür ederim, görüp yorum yapmışsınız 🥰. Ben şimdi uykuya kaçarım uyandığımda tekrar başka konularda sohbet ederiz 😁.

Geri
Yukarı