MSI Global BIOS güncellemesi nasıl yapılır?

berkyoztrk

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Yardımınıza ihtiyacım var. Şu an MSI Global ile BIOS güncelliyorum. İndirdi program kendisi buldu ve kur dedim. Aradan 15-20 dakika geçti. Please Wait yazısı yazıyor hala bilgisayarda. Gece saat geç oldu yatsam mı? Bilgisayarı kapatabilir miyim? Sorun olur mu acaba? Ne yapmalıyım? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yalnız BIOS o şekilde güncellenmiyor. Bu şekilde güncelleniyor:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Siz ne yaptınız merak ettim?

Yalnız BIOS o şekilde güncellenmiyor. Bu şekilde güncelleniyor:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Siz ne yaptınız merak ettim?

Biliyorum abicim. Elimde flash disk olmadığı için MSI Global ile güncellemeye çalıştım sabah 4 e kadar bekledim gece 12 den sonra kapattım yani bir şey olmadı...

MSI Global derken Live Update'den mi bahsediyorsunuz?

Antivirüs var ise bu yüzünden yaşadınız bu sorunu büyük ihtimal. Bir sonraki seferde mutlaka USB ile BIOS güncelleyin. Ayrıca Live Update çok sorunlu bir program. Mümkünse kullanmayın.

MSI Global derken Live Update'den mi bahsediyorsunuz?

Antivirüs var ise bu yüzünden yaşadınız bu sorunu büyük ihtimal. Bir sonraki seferde mutlaka USB ile BIOS güncelleyin. Ayrıca Live Update çok sorunlu bir program. Mümkünse kullanmayın.

Teşekkürler. USB ile güncellerken elektrik kesintisi durumunda USB belleğin çıkarılması durumunda bilgisayarın kullanılamaz hale geldiğini duydum.. Bu doğru mudur? Gerek var mı BIOS güncellemeye?

Tabii ki BIOS güncellenmeli. Hele ki Ryzen sisteminiz var ise her gün güncellemeler kontrol edilmeli. Bilgisayarınız hem daha güvenli hem de daha stabil çalışacaktır.

Elektrik kesintisi veya USB'nin çıkarılması durumunda anakart garantilik olabilir, evet. Bazı anakartlar da çift BIOS olabiliyor veya elektrik kesintisi sonrası biraz uğraş vererek yeniden BIOS yüklenebiliyor. BIOS güncellenirken USB'yi yanlışlıkla çıkaracağınızı pek tahmin etmiyorum. Elektrik kesintisi için planlı kesintiler olacak mı bakarsınız İnternet'den. Eğer çok fazla elektrik kesilen bir bölgedeyseniz UPS almanızı öneririm.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı