MSI GP60 BIOS Güncellemesi Sonrası Siyah Ekran

Witmist

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
İç Mimar
Merhaba,
MSI GP60-2PE Leopard model laptobumun BIOS güncellemesini yaptım. Her şey bittikten sonra sistemi yeniden başlatmamı istedi ve ben "OK" seçeneğine bastıktan sonra bilgisayar yeniden açılıp siyah ekranda kaldı. Fanlar çalışıyor ama başka bir şey yok. Sadece siyah ekran.

Laptop piyasaya sürüldüğünde en yüksek işletim sistemi olarak Windows 8.1 vardı. Ben BIOS güncellemesini yaparken bilgisayarda Windows 10 kuruluydu. Sanıyorum, BIOS'u kurarken işletim sistemine göre BIOS dosyasını seçmem gerekiyordu ama indirdiğim sitede dosyaları indirdiğim yerde herhangi bir seçim durumu yoktu. Ben de en güncel BIOS sürümünü indirip kurdum.

BIOS'u güncellemeye çalıştığım MSI sitesindeki versiyon: E16GDIMS.40I

MSI forumunda benimle aynı sorunu yaşayan birisi problemi çözdüğünü söyleyip şöyle bir şey yazmış (ama bir çözüm sunmamış):
Obviously the BIOS update has switched the video output to the external display - which wasn't powered on ... thus, only a black screen on the internal display.
2nd: the Legacy-Boot was set in BIOS options - thus, Win10 wasn't able to boot.

Ne yapabileceğimden pek emin değilim. Kendim halledebileceğim herhangi bir çözüm önerisi olan varsa beni çok mutlu eder.

Harici bir ekrana bağla yazılmış ancak sorun yanlış BIOS değil yükleme kurallarına uymaman ile ilgili gözüküyor.
Dediği gibi harici monitörde de Laptop çalışıp BIOS'a girmiyorsa, post ekranı dahi gelmiyorsa garanti varsa gönderin yok ise yakın bir bilgisayarcıya götürün o da yapamaz ise halledebiliriz sadece BIOS kaynaklı ise.

Sorunun benim dikkatsizliğimden kaynaklandığını öğrendim. Güncellediğim BIOS sürümünü MSI GP60 sayfasından indirmiştim. Ama MSI GP60-2PE (benim laptop modelim) olarak ayrı bir sayfa varmış ve oradaki BIOS sürümleri farklı. Sonuç olarak yanlış BIOS kurmuşum ve sanıyorum baştan yazılması gerekiyor. Cihazı teknik servise göndereceğim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı