MSI GP62 6qe ve Samsung 970 Evo Plus SSD uyumu

wusiv

Centipat
Herkese merhabalar öncelikle bir konuda kafam çok karıştı. Sizden bilgi almak istedim. Yardımcı olursanız sevinirim.
Bilgiayarım MSI GP62 6qe ve bir adet SSD alayım dedim ve Samsung 970 Evo Plus 250GB 3500MB-2300MB/s NVMe M.2 SSD (MZ-V7S250BW) aldım daha elime ulaşmadı tabii.
MSI’nin kendi sitesinde Storage capabılıty1X M.2 SSD combo (NVMe PCI-e gen3 / SATA ) SSD 1X 2.5" SATA HDD yazıyor. Aldığım SSD bilgisayarıma uygun mudur? Çok anlamıyorum.
Bilgisayarı da yakmak istemiyorum bilen arkadaşlar yardım ederse sevinirim. Teşekkürler.
Anakartın resmi ektedir.
Aslında aynı konuda başka bir arkadaşımız yazmış ama cevap alamamış bende sansımı yeniden konuyu canlandırmak adına açmak zorunda kaldım kusura bakmayın.

C31E4E08-1FAF-41FE-944D-7BEDEA3853A4.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhabalar öncelikle bir konuda kafam çok karıştı. Sizden bilgi almak istedim. Yardımcı olursanız sevinirim.
Bilgiayarım MSI GP62 6qe ve bir adet SSD alayım dedim ve Samsung 970 Evo Plus 250GB 3500MB-2300MB/s NVMe M.2 SSD (MZ-V7S250BW) aldım daha elime ulaşmadı tabii.
MSI’nin kendi sitesinde Storage capabılıty1X M.2 SSD combo (NVMe PCI-e gen3 / SATA ) SSD 1X 2.5" SATA HDD yazıyor. Aldığım SSD bilgisayarıma uygun mudur? Çok anlamıyorum.
Bilgisayarı da yakmak istemiyorum bilen arkadaşlar yardım ederse sevinirim. Teşekkürler.
Anakartın resmi ektedir.
Aslında aynı konuda başka bir arkadaşımız yazmış ama cevap alamamış bende sansımı yeniden konuyu canlandırmak adına açmak zorunda kaldım kusura bakmayın.

Eki Görüntüle 739971
Uygun takabilirsiniz her hangi bir sorun olmaz. Fakat bende kullanıyorum aynı SSD'yi okuma-yazma hızında yanlışınız var. 3500-3300 olması gerek.

Sitesinde yer alan adını direkt kopyaladığımdan dolayı hızlarını öyle yazdım benim de deneme şansım henüz olmadı cevap için teşekkürler.
Sitesinde de böyle yazıyor olması gerek. Vaadettiği değerler bunlar.

bende de msi ge72 6qf var..sansung m2 970 evo taktım ..aslında çalışıyor ama yeniden başlattığımda msi logosonda kalıyor.. tamamen kapatıp açtığımda açılıyor..samsungun nvme sürücüsünü bu yüzden yükleyemiyorum çünkü yeniden başlatma istiyor
şimdi denedim 8.1 de yeniden başlatıyor ama win 10 da yeniden başlatınca logo da kalıyor.. anlamadım gitti

Son düzenleme:
Hocam anakartın üretici sitesinden veri akışı max ne desteklediğine bakmanı öneririm. Anakart 2000 hertz üstünde desteklemiyorsa daha düşük m2 tercih edip kullanamayacağın performansa para vermemiş olursun.

Geri
Yukarı