MSİ GP62 6QF %100 Disk kullanımı sorunu

RienNN

Kilopat
Daha fazla  
İyi günler arkadaşlar,
Yeni aldığım laptopta neredeyse hiç uygulama yüklü değil ve ben %100 Disk kullanımı görüyorum.
Sorunun çözümünü bilen arkadaşlar yardımcı olabilirlerse sevinirim.
disk.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Yabancı bir forumda seninle aynı sorunu yaşayan arkadaşa önerdikleri çözüm ;

Windows Tuşuna basılı tutarak R'ye bas. Çalıştır ekranını göreceksin. Services.msc yaz ve Enter tuşuna bas. Hizmetler pençeresi açılacak. Açılan pencerede ;

Eğer sistemin Türkçe ise, "Windows Search" ve "Hızlı Getirme" ;
Özelliklerinin her biri için, "Sağ Tıkla" -> "Özellikler" -> "Başlangıç Türü : Devre Dışı" -> "Uygula"

Eğer sistemin İngilizce ise, "Windows Search" ve "Superfetch" ;
Özelliklerinin her biri için, "Sağ Tıkla" -> "Properties" -> "Startup type : Disabled" -> "Apply"

Bilgisayarını yeniden başlat. Disk kullanımının büyük ölçüde düştüğünü göreceksin.

Ayrıca çözüm önerileri arasında herhangi bir virüs/kötü amaçlı yazılım bulaşmasının da etkileyeceği söyleniyor.

Kaynak : Link

Yabancı bir forumda seninle aynı sorunu yaşayan arkadaşa önerdikleri çözüm ;

Windows Tuşuna basılı tutarak R'ye bas. Çalıştır ekranını göreceksin. Services.msc yaz ve Enter tuşuna bas. Hizmetler pençeresi açılacak. Açılan pencerede ;

Eğer sistemin Türkçe ise, "Windows Search" ve "Hızlı Getirme" ;
Özelliklerinin her biri için, "Sağ Tıkla" -> "Özellikler" -> "Başlangıç Türü : Devre Dışı" -> "Uygula"

Eğer sistemin İngilizce ise, "Windows Search" ve "Superfetch" ;
Özelliklerinin her biri için, "Sağ Tıkla" -> "Properties" -> "Startup type : Disabled" -> "Apply"

Bilgisayarını yeniden başlat. Disk kullanımının büyük ölçüde düştüğünü göreceksin.

Ayrıca çözüm önerileri arasında herhangi bir virüs/kötü amaçlı yazılım bulaşmasının da etkileyeceği söyleniyor.

Kaynak : Link
Sorunum çözüldü teşekkür ederim.

Sorunum çözüldü teşekkür ederim.
Kullandığınız bilgisayardan bende almayı düşünüyorum. Gta 5, CS:GO fps değerleri nasıl? msi nin fanlarından ses geliyormuş ve sürekli yüksek rpm de çalışıyormuş. Siz bu konuda bir sıkıntı yaşadınız mı? Cevap verirseniz çok sevinirim.

Kullandığınız bilgisayardan bende almayı düşünüyorum. Gta 5, CS:GO fps değerleri nasıl? msi nin fanlarından ses geliyormuş ve sürekli yüksek rpm de çalışıyormuş. Siz bu konuda bir sıkıntı yaşadınız mı? Cevap verirseniz çok sevinirim.
Öncelikle CS:GO FPS 117'de sabitliyorum kullandığım ayarlarla en fazla 300 FPS gördüm GTA 5 e gelirsek hiç bi şekilde kasma veya başka bi sorunla karşılaşmadım fan olayı ise şöyle normalde 3200 RPM de dönen fanlar film video dizi modunda düşük ve sessiz çalışıyo ama oyuna girince 6000 e kadar yükseliyo ayrıca bir tuş ile 2.fanı da çalıştırıp PC soğutma işlemini oldukça kolaylaştırmışlar ve evet baya ses yapıyorlar ama kulaklık taktığım için bu sesten rahatsız olmuyorum ayrıca kaliteli bi soğutucu almazsan çok ısındığını söyleyebilirim ama gayet güzel ve kullanışlı SSD olsa daha iyi olurdu onuda alıp servisinde taktırabiliyorsun diye biliyorum

Bu bilgisayarın bazı yerlerde 8gb ram olduğunu gördüm ama bazı yerlerde 16 gb ram olduğunu gördüm. Sizinkisinin rami ne kadar? Nereden aldığınızı ve ne kadar fiyata aldığınızı yazarsanız sevinirim.

Bu bilgisayarın bazı yerlerde 8gb ram olduğunu gördüm ama bazı yerlerde 16 gb ram olduğunu gördüm. Sizinkisinin rami ne kadar? Nereden aldığınızı ve ne kadar fiyata aldığınızı yazarsanız sevinirim.
Ben 16 GB RAM olanı kullanıyorum Vatan Bilgisayardan aldım 4200 9 ay taksit ile aldım gayet memnunum oyun olsun günlük kullanım olsun 2 saat civarı pil dayandı gayet iyi çok laptop geçti elimden en pahalı olanı bu oldu gayet memnunum tavsiye ederim ses kalitesi olsun CS:GO da sesleri ve mikrofonun performansını etkileyen ses kartı başarılı dediğim gibi tek eksi yanı SSD olmaması onuda makul fiyatta güzel bi SSD ile bu açığı kapatırsın uzun ömürlü bir canavar elde etmiş olursun yanlış hatırlamıyorsam 32 GB ram e kadar destekliyor tekrar bakmam gerek eğer alıcaksan gönül rahatlığı ile MSİ tavsiye edebilirim kardeşim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı