MSI GP66 aşırı ısınıyor

Ürünü alalı 4 ay oldu termal macun yenilmek gerekir mi ki?

Fanların 6000 rpmle döndüğü mod mu?

işlemc i7 10870H, oyunlara gelecek olursam forza 5'den tutun pro online soccer'da bile yaşıyorum bu problemi. Ürün garanti kapsamında olduğundan açmaya cesaretim yok.

i7 10870H
Yenilemeyin hocam fabrika çıkışlı macunun yerini hiçbiri tutmaz.

Altında hava akışı oluşacak bir yükseklikte mi? 6 ay olduğu zaman değiştirin macunu daha etkisi kalmaz onun.
Altında hava akışı oluşacak bir yükseklikte mi? 6 ay olduğu zaman değiştirin macunu daha etkisi kalmaz onun.

10870h da ısınan bir işlemcidir ayrıca.

O makinada termal macun yok, bende 17.3 olanı var malum. Turbo fanı her halukarda açmakta fayda var ben bu şekilde kullanıyorum sorun olmuyor.

Düzenleme ;Sıvı metal var, termal macun yok derken. :D

10870h da ısınan bir işlemcidir ayrıca.
Doğrdur ama 95 üzerilerini görmesi normal gelmedi bana.
O makinada termal macun yok, bende 17.3 olanı var malum. Turbo fanı her halukarda açmakta fayda var ben bu şekilde kullanıyorum sorun olmuyor.

ben turbo fanı açtığımda 1-2 derece fark ediyor sadece.

Doğrdur ama 95 üzerilerini görmesi normal gelmedi bana.

ben turbo fanı açtığımda 1-2 derece fark ediyor sadece.
GP66 'lar ısınıyor o zaman. Bende bariz fark var. CPU 90-95, GPU 85-90 civarı gezdiğinde turboyu açarsam işlemci 87 'lere ekran kartı 75-80 'lere düşüyor. Hatta 70.

Sıvı metale 12.nesilde geçmedi mi MSI ? Sanki 11.Nesilde yoktu . Termal macun yenilesek garanti dışı kalıyor mu ?

Konu başlığında belirttiğim gibi ısınma problemi yaşıyorum. Basit oyunlarda bile CPU sıcaklığı 90-95 civarını görüyor. İnternetteki incelemelerde bu şekilde değil.
GP66 kullanan var mı onlarda durum nasıl? Sorunun yazılım veya donanım kaynaklı olduğu nasıl tespit edilebilir?

Makinayı tahmin ediyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı