MSI GP66 ikinci ekran kartı sürekli çalışıyor

Elliot.Alderson

Decapat
Dostlar yeni almış olduğum bilgisayarda RTX 3070 ekran kartı sürekli aktif olarak çalışıyor. İnternette gezerken, masaüstünde dururken bile 3070 ile çalışıyor bilgisayar. Bundan önceki Dell marka bilgisayarımda NVIDIA ekran kartı sadece gerektiği zamanlarda çalışıyordu, onun dışındaki işlemlerde Intel Graphics'i kullanıyordu. Normalde öyle olması gerekmiyor mu zaten? Neden böyle yaptı anlamadım. NVIDIA GPU etkinliği kısmında sürekli gereksiz uygulamalar dolu. Böyle olması çok sinirimi bozdu. Sizce bir sorun mu var yoksa ben mi bir şeyi yanlış yapıyorum?

Not: Driverlarım güncel, MSI Center'da GPU Switch mshybrid mod seçili.

@Radeon RX 5500M hocam bir bilginiz var mı acaba?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    7,1 KB · Görüntüleme: 61
Dostlar yeni almış olduğum bilgisayarda RTX 3070 ekran kartı sürekli aktif olarak çalışıyor. İnternette gezerken, masaüstünde dururken bile 3070 ile çalışıyor bilgisayar. Bundan önceki Dell marka bilgisayarımda NVIDIA ekran kartı sadece gerektiği zamanlarda çalışıyordu, onun dışındaki işlemlerde Intel Graphics'i kullanıyordu. Normalde öyle olması gerekmiyor mu zaten? Neden böyle yaptı anlamadım. NVIDIA GPU etkinliği kısmında sürekli gereksiz uygulamalar dolu. Böyle olması çok sinirimi bozdu. Sizce bir sorun mu var yoksa ben mi bir şeyi yanlış yapıyorum?

Not: Driverlarım güncel, MSI Center'da GPU Switch mshybrid mod seçili.

@Radeon RX 5500M hocam bir bilginiz var mı acaba?

MUX değil bu hocam, çalışması normal. PhysX ayarlarından 3070mi seçili hocam?

NVIDIA Control panelinden uygulamaları bulup oradan entegre grafiği secerseniz sorunun cözüleceğini düşünüyorum.

MUX değil bu hocam, çalışması normal. PhysX ayarlarından 3070mi seçili hocam?

Harici ekran ile kullanıyorum bilgisayarı. Harici ekrandayken böyle oluyormuş şimdi fark ettim. NVIDIA ayarlarında harici ekran bağlıyken sadece 3070 seçiliyor. Ekranı çıkardığımda kendisi otomatik geçiş yapıyor. Masaüstü uygulamarında sadece intel çalışıyor böyleyken. MUX hakkında çok bilgim yoktu, teşekkür ederim :)

Bir şey daha sormak istiyorum. Bu durumda sürekli olarak harici ekrana bağlı kullanmam işlemci ve ekran kartı performansını nasıl etkiler acaba?

Harici ekran ile kullanıyorum bilgisayarı. Harici ekrandayken böyle oluyormuş şimdi fark ettim. NVIDIA ayarlarında harici ekran bağlıyken sadece 3070 seçiliyor. Ekranı çıkardığımda kendisi otomatik geçiş yapıyor. Masaüstü uygulamarında sadece inter çalışıyor. MUX hakkında çok bilgim yoktu, teşekkür ederim :)

Bir şey daha sormak istiyorum. Bu durumda sürekli olarak harici ekrana bağlı kullanmam işlemci ve ekran kartı performansını nasıl etkiler acaba?
Harici ekran ise normal, çünkü sadece harici ekran kartından görüntüyü alır. Ekran kartı sürekli devrede kalacak fakat herhangi bir performans düşüşü yaşatmaz.

Harici ekran ile kullanıyorum bilgisayarı. Harici ekrandayken böyle oluyormuş şimdi fark ettim. NVIDIA ayarlarında harici ekran bağlıyken sadece 3070 seçiliyor. Ekranı çıkardığımda kendisi otomatik geçiş yapıyor. Masaüstü uygulamarında sadece intel çalışıyor böyleyken. MUX hakkında çok bilgim yoktu, teşekkür ederim :)

Harici ekran (genellikle) NVIDIA ekran kartına bağlıdır. Hatta bazen tek NVIDIA kullandığı için performans bile arttırır.

Yeni konular

Geri
Yukarı