MSI GP76 laptop 20-30 saniyede bir donuyor

Merhaba.

Bilgisayarımda yaklaşık 30 saniyeye bir kısa süreli donmalar yaşıyorum. İşin ilginç kısmı ise, donma sırasında herhangi bir tuşa basmışsam donma bittikten sonra o tuş bir süre basılı kalıyor. Örneğin yazı yazarken, Technopat yerine teknoppppppaaaaaaaaatttttta dönüşüyor. Ekran kartı sürücülerini DDU vasıtasıyla kaldırıp baştan temiz kurulum yaptım fakat fayda etmedi.

Windows 10 KB5009543 sürümünü kullanıyorum.
Sistem özelliklerim ise şöyle:

MSI GP76, RTX3070, Intel Core i7 10750H, 16 GB RAM.

Herhangi bir ısınma sorunu veya CPU/GPU fazla kullanımı sorunu ile de karşılaşmıyorum.

Bu durumda ne yapabilirim?
Şimdiden teşekkürler.

DDU ile hangi ekran kartınının sürücüsünü sildin? NVidia mı Intel mi yoksa her ikisi de mi?
Sadece nvidiayı sildim. Bilgisayarı da discrete graphics modunda kullanıyorum sürekli fişe takılı kullandığım için.
BIOS update yapmayı denedin mi? Ne süredir sorun devam etmekte?
BIOS update yapmayı denemedim. Sorun yaklaşık 2 haftadır devam etmekte fakat son 2 3 gündür yazı bile zar zor yazar oldum.
BIOS update yapmayı denedin mi? Ne süredir sorun devam etmekte?
BIOS güncelleştirmesini de yaptım. Sorun devam ediyor maalesef.
DDU ile hangi ekran kartınının sürücüsünü sildin? NVidia mı Intel mi yoksa her ikisi de mi?
Bugün ikisini de silip tekrar yükledim hala fayda etmiyor.

Son düzenleme:
Hocam aşağıda linkini paylaşacağım forumda farklı model ama aynı donanımlara ve parçalara sahip cihazın donma problemini çözmüşler. Bıos üzerinden C-States özelliğini devre dışı bırakmışlar.

Forum link.

C-States nasıl devre dışı bırakabileceğin hakkında bir video link.

Bu fotoğrafta BIOS altında C-states i bulmana yardımcı olabilir.
1642710095129.png

Son düzenleme:
Hocam aşağıda linkini paylaşacağım forumda farklı model ama aynı donanımlara ve parçalara sahip cihazın donma problemini çözmüşler. Bıos üzerinden C-States özelliğini devre dışı bırakmışlar.

Forum link.

C-States nasıl devre dışı bırakabileceğin hakkında bir video link.

Bu fotoğrafta BIOS altında C-states i bulmana yardımcı olabilir.
Eki Görüntüle 1276513
Hocam kapattım c-states i fakat fayda etmedi.
Yardımınız için çok teşekkür ederim fakat sanırım çare format oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı