MSI GP76 Leopard dengi DDR5 laptop önerisi

Bütçe
4000 $

Ebu Zalim

Decipat
Arkadaşlar yurt dışından, orada yaşayan birisi alacak o yüzden alım gücü yüksek olduğu için bütçe problem değil. Ben biraz araştırdım istediğim 2 özellik var birisi 17.3" olması diğeri de en düşük RTX3070 GPU'lu olması. Çok da güzel bir model buldum buluğum model şu;

GE76 ve ge, GF gibi modellerine de baktım. Ben aynı bu özellikte fakat DDR5 güncel bir laptop arıyorum. Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ekran kartının 140W güç tüketimine sahip olduğu. Fazla kişi bilmez bilenler debilir bu muhabbeti düşük güç tüketimine sahip RTX3070 işime yaramaz bu ayrıntıya dikkat ederek aynı bu özellikte sadece RAM'i DDR5 olan bir laptop önerisi bekliyorum sizden arkadaşlar. Bir yandan kendim de araştıracağım yurt dışından alınacağı için bizim yerli alışveriş siteleri olmaz, yani site önemli değil. Siz sadece modeli gösterin bana yeter.

MSI'ın Raider modelleri güzel gibi. Bütçenizin de bayağı altında Türkiye fiyatı.

Bir de ROG STRIX Scar modelleri var fakat ekran çözünürlüğü 1080p 360Hz. Çözünürlük sizin için sorun değilse alınabilir.

MSI'ın Raider modelleri güzel gibi. Bütçenizin de bayağı altında Türkiye fiyatı.

Bir de ROG STRIX Scar modelleri var fakat ekran çözünürlüğü 1080p 360Hz. Çözünürlük sizin için sorun değilse alınabilir.
MSI Raider'in bir sürü modeli var tam model adını söyleseydiniz keşke. Bu arada istediğim çözünürlük 1080p ve en düşük 144hz. Yani 1080p 144Hz kabulümdür sıkıntı olmaz. 360Hz biraz absürt zaten o kadar FPS değeri elde edemeyeceğim için gereksiz geliyor bana.

140W 3070 GPU
DDR5 güncel RAM
17.3" 1080p 144 veya 240Hz ekran
Bunları besleyebilecek Intel CPU
Yeni nesil güzel bir SSD

Bu 5 özellik alacağım laptopta olacak arkadaşlar dönüp de arkaya bakmak istemiyorum. Her işimi bundan sonra teknoloji çok değişmedikçe bu laptopta yapacağım beni götürsün istiyorum.

Raider dediğin GE76 türünde, konuda da baktığımı söylemiştim. Burada MSI kendi resmi sitesinde bu modele ait DDR5 bir laptop göremedim. Sizin gördüğünüz varsa link ricam olur.

Onun dışında Asus düşünülebilir ama dediğim gibi ekran 360Hz biraz abartılı geldi 144-240 kafi 🙂

15.6" ekran almayacağımı özellikle belirtmeme rağmen bana ilk girdiğiniz siteden kopyala yapıştır laptop atıyorsunuz. Ben nasıl burada konularda diğer arkadaşlara yardımcı olmak için az da olsa uğraşıyorsam aynısını sizden de beklerdim. Uğraşmak istemiyorsanız mesaj atmayabilirsiniz sonuçta burada birbirimize gönüllü olarak yardımcı oluyoruz.

MSI Raider'in bir sürü modeli var tam model adını söyleseydiniz keşke. Bu arada istediğim çözünürlük 1080p ve en düşük 144hz. Yani 1080p 144Hz kabulümdür sıkıntı olmaz. 360Hz biraz absürt zaten o kadar FPS değeri elde edemeyeceğim için gereksiz geliyor bana.

140W 3070 GPU
DDR5 güncel RAM
17.3" 1080p 144 veya 240Hz ekran
Bunları besleyebilecek Intel CPU
Yeni nesil güzel bir SSD

Bu 5 özellik alacağım laptopta olacak arkadaşlar dönüp de arkaya bakmak istemiyorum. Her işimi bundan sonra teknoloji çok değişmedikçe bu laptopta yapacağım beni götürsün istiyorum.

Raider dediğin GE76 türünde, konuda da baktığımı söylemiştim. Burada MSI kendi resmi sitesinde bu modele ait DDR5 bir laptop göremedim. Sizin gördüğünüz varsa link ricam olur.

Onun dışında Asus düşünülebilir ama dediğim gibi ekran 360Hz biraz abartılı geldi 144-240 kafi 🙂

15.6" ekran almayacağımı özellikle belirtmeme rağmen bana ilk girdiğiniz siteden kopyala yapıştır laptop atıyorsunuz. Ben nasıl burada konularda diğer arkadaşlara yardımcı olmak için az da olsa uğraşıyorsam aynısını sizden de beklerdim. Uğraşmak istemiyorsanız mesaj atmayabilirsiniz sonuçta burada birbirimize gönüllü olarak yardımcı oluyoruz.
Buyur hocam yanlış link atmışım;

Buyur hocam yanlış link atmışım;
Bana bunun 2K 240Hz ekranlı i9 işlemcili modelini bulabilir misin?
Sağlam bir cihaz bulmuşsun tebrik ederim listeme ekledim bunu ama altta resmini de koyuyorum kendi resmi sitesinde i9'a kadar olduğu yazıyor. Eğer i9 + 2K bulamazsan sadece 2K olan modeli de olur. Hatta bütçeyi zorluyor ama 12UH 3080 + QHD olanı da atsan iyi olur. Bekliyorum hocam 👍

tt.png

Son kalmış.
Model ismi önemli benim için. Buradan 039 olduğunu gördüm şimdi araştırmamı daha iyi yapacağım. Güzel bir bilgi verdin bana. Büyük ihtimalle 12UGS-039 olanı alacağım. Anladığım kadarıyla i9 CPU'lı modeli yok sanırım.

2K ekran olacak. 1080p film ya da oyun açsam ne gibi bir bozulma yaşarım acaba şimdi bu da içime kurt düşürmedi değil... Araştırmam uzayacak gibi.

Model ismi önemli benim için. Buradan 039 olduğunu gördüm şimdi araştırmamı daha iyi yapacağım. Güzel bir bilgi verdin bana. Büyük ihtimalle 12UGS-039 olanı alacağım. Anladığım kadarıyla i9 CPU'lı modeli yok sanırım.

2K ekran olacak. 1080p film ya da oyun açsam ne gibi bir bozulma yaşarım acaba şimdi bu da içime kurt düşürmedi değil... Araştırmam uzayacak gibi.
Bu ürün yeterli hx serisi işlemci var i9 a çok da gerek yok bence.

Bu ürün yeterli hx serisi işlemci var i9 a çok da gerek yok bence.
Mobil 3070ti ile güncel oyun uygulamalarda 2K'da 60FPS altına düştüğünü gördüm o yüzden şuan pek sıcak bakamıyorum. Lakin 1080p olan da 360Hz yani o kadar Hz değeri bana lazım değil ki. Fiyatı biraz daha aşağıda olsun 144Hz olsun en baştaki mesajımda attığım laptop tam uygun aslında sadece RAM'ler DDR4. Aynı o özelikte DDR5 laptop ben bulamadım. Sanırım yok.

Bana en başta mesaj attığım laptopun DDR5 RAM olan versiyonu lazım sadece. Bulabilene şimdiden teşekkür ediyorum. Pahalı bir cihaz alınacak o yüzden önemsemek lazım arkadaşlar ☺️

Kısaca şunun RTX3070 veya 3070ti olan modelini arıyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı