MSI GP76 Leopard dengi DDR5 laptop önerisi

Bütçe
4000 $
Mobil 3070 Ti ile güncel oyun uygulamalarda 2K'da 60FPS altına düştüğünü gördüm o yüzden şu an pek sıcak bakamıyorum. Lakin 1080p olan da 360Hz yani o kadar Hz değeri bana lazım değil ki. Fiyatı biraz daha aşağıda olsun 144Hz olsun en baştaki mesajımda attığım laptop tam uygun aslında sadece RAM'ler DDR4. aynı o özelikte DDR5 laptop ben bulamadım. Sanırım yok.

Bana en başta mesaj attığım laptopun DDR5 RAM olan versiyonu lazım sadece. Bulabilene şimdiden teşekkür ediyorum. Pahalı bir cihaz alınacak o yüzden önemsemek lazım arkadaşlar ☺️

Kısaca şunun RTX3070 veya 3070 Ti olan modelini arıyorum.

2K çözünürlükte çoğu oyun özellikle mobil segmentlerde normal FPS açıkçası Intel Core i7-12700H işlemcili MSI Raider 12ugs modelinde 3070 olması lazım yanlış hatırlamıyorsam.

2K çözünürlükte çoğu oyun özellikle mobil segmentlerde normal FPS açıkçası Intel Core i7-12700H işlemcili MSI Raider 12ugs modelinde 3070 olması lazım yanlış hatırlamıyorsam.
Bugün detaylı araştırmam sonucu 2K ekranda 1080p herhangi bir şey açtığımda görüntüde az da olsa bozulma olduğunu (Native kaynaklı) teyit ettim. O yüzden QHD değil FHD alınacak.

4K'dan 1080'e sorunsuz Downgrade yaparken, (Tam çeyreğe denk geldiği için) 2K'dan 1080'e tam olarak yarısına (Pikseller) denk gelmediği için temiz Downgrade yapmadığını öğrendim.

Bu bağlamda 60FPS altı akıcılık gittiği ve mobil 3080 bile yer yer 2K da 60FPS altına düştüğü için yoluma 1080p de RTX3070 veyahut 3070ti ile devam edeceğim. Normalde konu başında ilk attığım laptop gayet güzel ama ben DDR5 RAM olsun istiyorum. Cihaz ucuz bir şey değil 1 kere alınacak bir daha uzun müddet belki alınmayacak tam isabet doğru karar vermek lazım.

Forumu çok metheden olmuştu ama bu tür direkt bilgisayar konusunda bile katılımın az olduğunu görmek üzücü. Sanırım forumların dönemi artık bitiyor gibi. Sadece burası değil diğer bir çok forumda da konulara ya hiç cevap verilmiyor ya da alakasız tatmin edici olmayan cevaplar veriliyor.

Konumuza dönersek, ne aradığımı tekrar tekrar yazdım ama son kez kısaca yazacağım. Bir de bir kaç kişiyi etiketleyeceğim ondan sonra yanıt gelmezse kendi araştırmam ile yola devam edeceğim.

Aradığım laptoptaki özellikler
Minimum RTX3070 140W GPU
DDR5 Min 32GB RAM
17.3" 1080P 144Hz - 240Hz ekran
Bunları besleyebilecek Intel CPU
Yeni nesil güzel bir SSD

Bütçe 4-5 Dolara kadar zorlanabilir. Yurtdışından alınacağı için Türkiye fiyatlarına aldanmayın bu özellikte MSI veya Asus öncelikli olmak üzere lütfen bana laptop önerisi yapınız.

@Enes3078
@Artoria Pendragon
@Evil Belief
@Disty
@e.n.e.s
@Recep Baltaş
@Tim

Konulara rastgele hızlıca baktım ve bu kişilerin tatmin edici yanıtlar yazdığını gördüğüm için etiketledim lütfen göremeyip de etiketlemediğim kişiler yanlış anlamasın.

Bugün detaylı araştırmam sonucu 2K ekranda 1080p herhangi bir şey açtığımda görüntüde az da olsa bozulma olduğunu (native kaynaklı) teyit ettim. O yüzden QHD değil FHD alınacak.

4K'den 1080'e sorunsuz downgrade yaparken, (tam çeyreğe denk geldiği için) 2K'den 1080'e tam olarak yarısına (pikseller) denk gelmediği için temiz downgrade yapmadığını öğrendim.

Bu bağlamda 60FPS altı akıcılık gittiği ve mobil 3080 bile yer yer 2K da 60FPS altına düştüğü için yoluma 1080p de RTX3070 veyahut 3070 Ti ile devam edeceğim. Normalde konu başında ilk attığım laptop gayet güzel ama ben DDR5 RAM olsun istiyorum. Cihaz ucuz bir şey değil 1 kere alınacak bir daha uzun müddet belki alınmayacak tam isabet doğru karar vermek lazım.

Forumu çok metheden olmuştu ama bu tür direkt bilgisayar konusunda bile katılımın az olduğunu görmek üzücü. Sanırım forumların dönemi artık bitiyor gibi. Sadece burası değil diğer birçok forumda da konulara ya hiç cevap verilmiyor ya da alakasız tatmin edici olmayan cevaplar veriliyor.

Konumuza dönersek, ne aradığımı tekrar tekrar yazdım ama son kez kısaca yazacağım. Bir de birkaç kişiyi etiketleyeceğim ondan sonra yanıt gelmezse kendi araştırmam ile yola devam edeceğim.

aradığım laptoptaki özellikler
Minimum RTX3070 140W GPU.
DDR5min 32 GB RAM.
17.3" 1080p 144Hz - 240Hz ekran.
Bunları besleyebilecek Intel CPU.
Yeni nesil güzel bir SSD.

Bütçe 4-5 dolara kadar zorlanabilir. Yurt dışından alınacağı için Türkiye fiyatlarına aldanmayın bu özellikte MSI veya ASUS öncelikli olmak üzere lütfen bana laptop önerisi yapınız.

@Enes3078
@Artoria Pendragon
@Evil Belief
@Disty
@e.n.e.s
@Recep Baltaş
@Tim

konulara rastgele hızlıca baktım ve bu kişilerin tatmin edici yanıtlar yazdığını gördüğüm için etiketledim lütfen göremeyip de etiketlemediğim kişiler yanlış anlamasın.

Aradığın cihaz 2K çözünürlük desteğini tam olarak alabileceğin Lenovo Legion 5 Pro cihazlar Intel Core i7-12700H ve 160W'lık 3070'li modelleri var ülkemizde yok ama yurt dışında rahat bulursun diye düşünüyorum. Cihazın incelemesini bu forumda yapmıştım.

Aradığın cihaz 2K çözünürlük desteğini tam olarak alabileceğin Lenovo Legion 5 Pro cihazlar Intel Core i7-12700H ve 160W'lık 3070'li modelleri var ülkemizde yok ama yurt dışında rahat bulursun diye düşünüyorum. Cihazın incelemesini bu forumda yapmıştım.
Ustam son attığım mesajda nasıl bir cihaz aradığımı yazdım. 2K değil 1080p 144Hz veya 240Hz.

Ayrıca Lenovo laptop ile zamanında çok sıkıntı çekmiş biri olarak bu markaya ait hiçbir şey satın almıyorum 🙂 Bana 1 modelin yaşattığı, komple tüm markadan soğumamı sağlamıştı.

Aynı şekilde Asus ve MSI dururken bu kadar fiyata Acer, HP veya Casper laptop da almak istemem.

Ustam son attığım mesajda nasıl bir cihaz aradığımı yazdım. 2K değil 1080p 144Hz veya 240Hz.

Ayrıca Lenovo laptop ile zamanında çok sıkıntı çekmiş biri olarak bu markaya ait hiçbir şey satın almıyorum 🙂 bana 1 modelin yaşattığı, komple tüm markadan soğumamı sağlamıştı.

Aynı şekilde ASUS ve MSI dururken bu kadar fiyata Acer, HP veya Casper laptop da almak istemem.

Tek MSI DA 360 Hz 1080p panele sahip 3070'li model var ama tatmin eder mi bilmem MUX Switch yok cihazda.
Lenovo değil de MSI'dan soğuman daha rahat olur ve dediğin bütün cihazları kullandım ve hala elimin altında her modelden var ya Acer Predator serisini bekleyebilirsin Helios ve triton modelleri ya da Lenovo Legion 5 Pro serisine bir şans verebilirsin ki alüminyum kasaya sahip ender modellerden ve cihaz cidden her açıda iyi ayrıca forumda MSI Raider modellerine yaptığım incelemede mevcut GE76 12ugs ve 12uhs modelleri özellikle. Ama model fark etmeksizin Intel işlemcili laptoplardan şaşma özellikle 12.nesil Intel'ler her türlü iyi.

Tek MSI DA 360 Hz 1080p panele sahip 3070'li model
MSI'da aradığım özellikte laptop yok yani ustam doğru mudur?
Yoksa aynı bu saydığım özelliklerde Asus laptop varsa atmanız ricam olur.
Dediğim gibi alınacak cihaz ucuz olmadığı için şans vermek istemiyorum direkt bildiğimiz incelemeleri olan sağlam bir şey almak istiyorum. Ucuz bir şey alacak olsam bu kadar zahmete girmem. 🙂

Bu kadar bütçe varken 3070 ile sınırlamak saçma kalır gibi, 3080 Ti Max-P 2K için gayet yeterli QHD kabulunuzse:

1080p alternatif:

@Artoria Pendragon Attığın 2K laptoplar. MSI ve Asus olan. Sen alacak olsan ikisinden hangisini alırdın?

Aradaki 6000TL farka i7-i9, 2TB SSD-4TB SSD, IPS-TN gibi ciddi farklar var. Asus sağlam duruyor.
Şaşırdığım tek nokta bu kadar üst seviye bilgisayarda dahili webcam yok 😀 Asus olanda.

Son düzenleme:
@Artoria Pendragon attığın 2K laptoplar. MSI ve ASUS olan. Sen alacak olsan ikisinden hangisini alırdın?

Aradaki 6000TL farka I7-I9, 2TB SSD-4TB SSD, IPS-TN gibi ciddi farklar var. ASUS sağlam duruyor.
Şaşırdığım tek nokta bu kadar üst seviye bilgisayarda dahili webcam yok 😀 ASUS olanda.

Intel Core i9-12950hx işlemcili model gayet performanslı ve sağlam duruyor ayrıca ASUS'un güzel bir serisi.

Yeni konular

Geri
Yukarı