MSI GS60 Windows 8.1 Bluetooth Çalışmıyor

Ekins

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i7 12650H - RTX 4070 Mobile - 16GB DDR5 - 1TB SSD
Meslek
Bilgisayar Mühendisi
Merhabalar, bugün bilgisayarımı açtım, kablosuz bluetooth mouse'umu çıkardım, tam projelerime başlayacağım ki bir baktım bağlanmıyor mouse. Bluetooth açık, aygıtları tar adiyorum sonsuza kadar tarıyor bulamıyor. Altta olan aygıtlar gözüküyor zaten mouse ve bir iki tane de telefon. Mouse'u kaldır dedim, kaldırma başarısız dedi. Diğerlerini kaldırmayı denedim, onları da kaldıramadı. Driver'ı sildim yükledim yine aynı. Bluetooth yazılımını sildim yükledim yine aynı. Silikken denedim yine aynı. Aygıt yöneticisinden kaldırıyorum, hiçbir şey yüklemiyorum, bluetooth yine geliyor. Üstelik aygıtlarla birlikte. Aygıtları oradan kaldırıyorum bana mısın demiyorlar. Bluetooth ne cihaz buluyor ne de cihaz kaldırıyor. Ne yapacağım ben şimdi bununla? Koskaca Windows'a hiç yakıştıramadım. Çoğu kişi yaşamış bu sorunları ama çözüm bulamamışlar.

Cihazım MSI GS60 bu arada. Güncel driver ve yazılımlarım yüklüdür.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sorunu yabancı kaynakları araştırarak çözdüm arkadaşlar. Öncelikle moderatörden ricam konu başlığını msi gs60 "yapmasın". Bu sorun cihaza özgü değil çünkü windows 8 e özgü. Ben yukarıda cihaz belirtme zorunluluğu olduğu için belirttim. Lenovo'da aynı şey olabilir Asus'da da. Her cihazda yaşayan olmuş bu sorunu. Donanımsal bir sorun değil.

Eğer anlattığım tarzda bir sorun yaşarsanız Windows + R tuşlarınıba basarak "çalıştır" ekranını açıyoruz. Oraya services.msc yazıp enter a basıyoruz. Karşımıza hizmetler penceresi gelecek. Buradaki hizmetlerden Bluetooth Destek Hizmeti'ni bulmamız gerekiyor. Alfabetik sıraya göre zaten. B ye basarak da bulabilirsiniz. Bulduktan sonra çift tıklıyoruz. Açılan penceredeki üst kısımda Oturum Açma sekmesini seçiyoruz. Sonra burada "Aşağıdaki Hesap" kısmı seçiliyken hesap adına Local Service yazıyoruz. Aşağıdaki şifre kutucuklarına da Windows a girerken yazdığımız şifreyi girip tamam a basıp her şeyi kapatıyoruz. Artık Bluetooth Hizmetleri sorunsuz çalışmış oluyor. Bununla birlikte aygıtları da kaldırıp ekleyebiliyoruz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı