MSI GS66 Stealth Laptop yük altında iken ideal CPU ve GPU sıcaklığı kaç olmalıdır?

Makaleler
20
CPU boşta 38-45 derece arası çalışırken oyunlarda 90 dereceyi görebiliyor ama 77-85 arası derecede çalışıyor daha çok. GPU ise yük altında 57 dereceyi hiç geçmiyor. Model: MSI GS66 Stealth. İdeal seviyede mi bilmiyorum ama yük altında iken CPU ile GPU arasında bu kadar fazla sıcaklık farkı olmasına şaşırıyorum. ASUS laptopumda RTX 2070, 80 dereceleri görürdü ama işlemci sıcaklığına yakın olurdu.

Boşta ve yük altında ideal CPU ve GPU sıcaklığı kaç olmalıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
CPU için yükte 90 derece özellikle yaz aylarında normal sayılabilir. GPU 57 dereceyi geçmiyor ise harika çünkü benim masaüstü sistemimde 75'leri görüyor.

Laptoplar yüksek sıcaklıklarda sorunsuz çalışabilmek için tasarlanmışlardır. Bunun için ideal sıcaklık değeri yoktur, çünkü ortam sıcaklığı, soğutma performansı, cihazın tozlanma durumu gibi pek çok faktör sıcaklık değerini etkiler.

Ancak senin cihazda ekran kartının tam yükte 57 dereceyi geçmemesi kesinlikle çok iyi. Stealth serisi zaten tasarımı ve üst seviye soğutması ile meşhur.

Laptoplar yüksek sıcaklıklarda sorunsuz çalışabilmek için tasarlanmışlardır. Bunun için ideal sıcaklık değeri yoktur, çünkü ortam sıcaklığı, soğutma performansı, cihazın tozlanma durumu gibi pek çok faktör sıcaklık değerini etkiler.

Ancak senin cihazda ekran kartının tam yükte 57 dereceyi geçmemesi kesinlikle çok iyi. Stealth serisi zaten tasarımı ve üst seviye soğutması ile meşhur.
Bugün ilk oyun testini de yaptım. %99 kullanımda GPU 58 derece, 10. nesil i7 işlemci de 77 derece.
1.jpeg

Aradan 2 saat geçti aralıksız oynadım, 27 derece oda sıcaklığında GPU en yüksek 63, CPU 85'i gördü.

WhatsApp Image 2021-06-18 at 13.49.05 (1).jpeg

Bu değerler normal mi hocam sizce undervolt yapmalı mıyım?

Yeni konular

Geri
Yukarı