MSİ GT683 NVIDIA GTX780M ekran kartı değişimi

ANIL_KURT

Hectopat
2 yıldır kullandığım msi gt683 laptobumun ekran kartını yükseltmek istiyorum recep beyin videolarını izledim biraz daha bilgi almak için konu açmam gerektiğini düşündüm.

1-) Gtx560m 75 watt güç tüketiyor gtx780m is 122 watt sanırsam bu aradaki tüketim farkını msi dragon edition 2 adaptörü alarak kapatabilir miyim ?
2-) Bios güncellemesi konusunda galiba daha bios güncellemesi çıkmamış ya da ben bulamadım güncellemeyi eğer varsa winflash ile mi yapıcaz ?
3-) Gtx780m kullanmak için haswall işlemci ve optimus gerekli midir ?
4-) Gtx780m daha çok ısınacak tahminim büyük ihtimal de msi bunun için cooling 2 yi geliştirdi geliştirdi dediğim işlemci ile ekran kartını bağlıyan ısı borusu kullanılmış acaba soğutmada sorun olur mu ya da ısı borusu kaynatılmalı mı ?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Ya da direk gidip msi dragon edition 2 mi almalıyım. Msi ile bayağı sorun oldu koca msi bir tane bty-m6d bataryası temin edemedi. Davalık sürecine geldi ebay dan aldım çinden geldi 8 günde böylede desteği kötü bir marka olması beni çok düşündürüyor açıkçası.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı