MSI GT683 pilde çalışırken düşük performans

Makaleler
3
Yer
Nebuchadnezzar
Daha fazla  
Meslek
Judge Dredd
İki gün önce MSI GT683 aldım. Aletin prizde takılıyken ki performansı şahane ama pilde çalışırken Benchmark’larda bocalıyor. Windows’tan ayarları “Yüksek Performans” yaptım ama işe yaramadı. NVIDIA kontrol panelinde de ayar bulamadım. Aletin içinde GeForce GTX 560M var. AMD kartlarda pildeyken de en yüksek performans seçeneği vardı ama NVIDIA'da bulamıyorum. Galiba PowerMizer’ı devre dışı bırakmak gerekiyormuş, nasıl yapabilirim? Bir diğer sorunum ise cihazın webcam’ini tanıtamıyorum. Easyface 2.0 programını ya da başka bir kamera programını açınca kamera yok ya da arızalı uyarısı veriyor. Driver olayına gireyim dedim ama MSI'ın sitesinde yok, bilgisayarla beraber gelen CD'de de yok. Bir türlü çalıştırmayı başaramadım.

Daha önce de belirttiğimiz gibi dizüstü bilgisayarları şarjdan çektiğiniz zaman sistem hem işlemci hem de grafik çekirdeğinin hızını düşürmekte. Buradaki amaç güç tasarrufu. Tabii ki bunu bir oyuncu dizüstü bilgisayarında rahatsız edici bulabilirsin. Zira tam gaz oyun oynarken elektrikler kesilirse elindeki oyun bilgisayarının standart bir bilgisayardan farkı kalmıyor.

Bahsettiğin NVIDIA PowerMizer özelliği için sürücünün kontrol panelinde her zaman seçenek olmayabiliyor. Bu yüzden üçüncü parti ufak bir araç hazırlanmış. Aracı buradan indirebilirsin: Powermizer Switch - get the most out of your video card . Kamera için sürücüye gerek olmayabilir zira bazı kameraların sürücüsü doğrudan Windows’ta yer alıyor. Aygıt yöneticisinden Windows’un kamerayı tanıyıp tanımadığını kontrol edebilirsin.

Uyarı! Bu konu 13 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı