MSI GT683R Ekran kartı ve FPS Sorunu

AlpMalkoc

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Merhaba öncelikle.

Eski dizüstü bilgisayarım olan MSI GT683R marka bilgisayarı yeni bir masaüstü bilgisayar aldığım için kardeşime yollamıştım. Kendisi bilgisayarın ekran kartını düşük bularak ki üzerinde orjinal nvidia gtx560m / 1.5GB GDDR5 vardı. Değiştirmeye karar vermiş. Ve uygun bir fiyata Nvidia GTX670M bir ekran kartı takmış. Lakin bunu yaptıktan sonra daha önce oynadığı oyunlarda FPS sıkıntısı yaşamaya başladığını dile getirdi. Örnek olarak bana söylediği ;

60 FPS sabit şekilde "Dota 2" ve 120 Fps sabit şekilde "league of legends" oynayabilirken , yeni ekran kartı sonrası tüm grafik ayarlarını minimuma indirmesine rağmen oyun içersinde fps'in sürekli dalgalandığını, 60'lardan 5-10 Fps'e düştüğünü, ara sıra 60'a sabitlenip, sonrasında tekrardan 5-10'lara düştüğünü bildirdi. Bios ve ekran kartı güncellemelerini msi'in kendi programı ile yaptırdım. PC'de güncel olmayan hiç bir şey bulunmamakta. Ayrıca 3 defa format atılıp, sistem baştan kuruldu. Lakin sorunu bir türlü çözemedim. Yardımcı olabilecek olanlar var ise yardımlarını esirgemesinler lütfen.

Ayrıca Cpu-Z isimli programdan almış olduğum ekran görüntülerini paylaşacağım. Belki gözünüze çarpan bir ayrıntı olabilir.

MsiCpu.jpg

MSIGraph.jpg

MSIMemory.jpg

MSIMain2.jpg

Konu ile ilgili yardımcı olabilecek kimse yok mudur ?
Bir fikir verebilecek birilerini arıyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı