MSI GT70 Model Seçimi

war3z

Hectopat
Merhaba arkadaşlar ABD den bugün arkadaşım sipariş verecek 2 model arasında kaldım kendi SSD'im olduğu için SSD'siz model seçtim :

MSI GT70 2OD-064US 1900$ ekstra Bluray yazıcı 12GB RAM var ve en önemlisi GTX780M var 1TB HDD
GT70 2OC-065US 1400$ bunun RAM 8GB ve ekran kartı olarak GTX770M var 1 TB HDD

Aralarında 500$ fiyat farkı var ve bunu vermeye değer mi tabii ki bütçe var ise vermek lazım orası aşikar ama benim tek aklıma takılan ekran kartları arası performansı yani GTX770M 1-2 sene max ayarlarda oynatır GTX780M 2-3 yıl mı oynatır full ayarlarda ? Fikri olan arkadaşlar var mı ?

Şurdaki grafiktere %30 daha performanslı denmiş ama fiyat farkına değer mi kafama takılan tek soru bu.
GTX 770M vs 780M [Solved] - Gtx - Graphics & Displays

Cevap yazan arkadaşlara çok teşekkür ederim şimdiden. Recep bey'e saygılar :)

Merhaba arkadaşlar ABD den bugün arkadaşım sipariş verecek 2 model arasında kaldım kendi SSD im olduğu için SSD siz model seçtim

MSI GT70 2OD-064US 1900$ ektra Bluray yazıcı 12GB ram var ve en önemlisi GTX780M var 1TB HDD
GT70 2OC-065US 1400$ bunun ram 8GB ve ekran kartı olarak GTX770M var 1 TB HDD

aralarında 500$ fiyat farkı var ve bunu vermeye değermi tabi ki bütçe var ise vermek lazım orası aşikar ama benim tek aklıma takılan ekran kartları arası performansı yani GTX770M 1-2 sene max ayarlarda oynatır GTX780M 2-3 yıl mı oynatır full ayarlarda ? fikri olan arkadaşlar varmı

şurdaki grafiktere %30 daha performanslı denmiş ama fiyat farkına değermi kafama takılan tek soru bu
GTX 770M vs 780M [Solved] - Gtx - Graphics & Displays

cevap yazan arkadaşlara çok teşekkür ederim şimdiden

recep bey e saygılar :)

Fazlasıyla değer. 1900$ olan modeli al.

GTX 780M şu anda bir laptopta bulabileceğin en iyi ekran kartı. SLI'lı birkaç modeli saymazsak. Yani 500 $'a değer mi o konu tartışılır. Aradaki fiyat farkının Bluray'den dolayı kaynaklandığını düşünüyorum daha çok. Bluray'siz ve GTX 780M'li bir model olsaymış keşke.

Mobile Graphics Cards - Benchmark List - NotebookCheck.net Tech

Yani karar senin buradan bak. GTX780M sanki birkaç yıl daha uzun ömürlü olur gibi geliyor bana. GTX770M de kötü bir kart değil tabii ki. O da uzun ömürlü olacak ama GTX780M ile diğerine göre birkaç yıl daha oyunları Ultra'da açma şansı var gibi.

NVIDIA GeForce GTX 780M - NotebookCheck.net Tech
NVIDIA GeForce GTX 770M - NotebookCheck.net Tech

Benim gönlüm de GTX780'den yana ama iste bütçeyi epey zorlayacak TL olarak neredeyse 1000TL fark var. Bluray ile aslında hiç isim olmayacak ama hala kararsızım.

Amazondan bakıyorum hocam tam olarak bende bilmiyorum amazonda baktim bulamadım ama siz bulursanız yazabilir misiniz ABD'den alışveriş icin en uygun 1900$ dolar olanı bulmuştum yukarıda linki olanı modeli.

Eyvallah hocam sağ olun GTX770M olan modeli alıcam gibi 1000TL fark çok geliyor ki Bluray ile isim olsa tamam da. Ki ben oyunları ultrada olsun her şey FULL olsun FPS takıntısı olan bir adam değilim. Yani önemli olan zevk almak benim icin ki 2 senedir de low da oynardim gayet zevkli ;)

Rica ederim. GTX770'de üst düzey bir karttır. Sıkıntı yaşamazsın. 1000 TL biraz fazla bir fark dediğin gibi. Hele ki FPS hastası değilsen çok bile :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı