MSI GT72 2QE Dominator Pro mi Monster Tulpar T7 V2.7 mi?

MSI GT72 2QE Dominator Pro mu? Monster Tulpar T7 V2.7 mi?

• Oy verenlerin toplamı
    6

Geronimo

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba Arkadaşlar bir oyun laptop'ı almayı düşünüyorum aklımda başlıkta da belirttiğim gibi 2 model var ama karar veremiyorum. Hatta 3. bir seçenek olarak sizlere danışmak istediğim bir konu daha var. Acaba bu iki bilgisayar beni oyunlarda optimum olarak ne kadar idare edebilecek? Ne kadar zaman sonra oyunları oynayabilmem için grafik ayarlarını düşürmem gerekecek? Yani grafik ayarlarını düşürmeden kaç yıl idare edebilecekler? Bu durumda da aklıma şu seçenek geliyor acaba bir laptop'a 8000-9000 tl para vermektense ortalama bir bilgisayar alıp 3 yılda bir yenilemek daha mı iyi olur? Ortalama bilgisayardan kastım en azından nvidia gtx 850 veya 860m serileri ve minimum 4 GB RAM. Diğer bir sorum da msı ile ilgili. Şu anda m2 sata kullanıp okuma hızını 1500-1600 lere çıkarabilen tek laptop acaba bunu kendi mi yapabiliyor yoksa ben herhangi bir alışveriş sitesinden m2 sata alıp ki hızları sanırım maksimum şu anda 600 civarı bunu da takıp yine 1500 lerde hızlara ulaşabilir miyim? Zira 1600 civarında hıza ulaşabilen bir m2 sata göremedim şu anda yükseltmek isteyişimin nedeni ise üzerinde gelen 128GB M2 satanın hız anlamında çok iyi ama depolama alanı olarak düşük bulmam.
Son olarak ta şundan bahsetmek istiyorum. Monster bilgisayarın verdiğim model özelliklerine baktığımızda MSI'a göre daha düşük olduğunu fark edeceksinizdir. Bu konuda şunu düşünüyorum bu bilgisayarı kendi sitelerinden alıp yükseltmeyi ki özellikleri verecek olursam şöyle;

Intel® Core™ i7-4710MQ 4-Cores; 6MB L3; 2.50GHz > 3.50GHz; 47W; 22nm
Intel® HM87 Express Chipset
8GB GDDR5 nVIDIA® GeForce® GTX980M 256-Bit DX11.2
17.3" Full HD 1920x1080 Mat LED Ekran
16GB (2x8GB) DDR3L 1.35V 1600MHz SODIMM
500GB Samsung mSATA SSD SATA-III 6GB/sn (Okuma: 540 MB/s - Yazma: 520 MB/s)
1TB Hitachi Travelstar 7K1000 9.5mm 32MB 7200RPM HDD SATA-3
8x Super Multi DVD-RW / CD-RW Combo Sürücü
Mavi Renkli Özelleştirilebilir Arkadan Aydınlatmalı Klavye (Türkçe Q)
Intel® Dual Band Wireless-AC 7260 802.11ac, Dual Band 2x2 Wi-Fi + Bluetooth 4.0
HD Kamera
17.3" Siyah Notebook Sırt Çantası(Hediye)
Free Dos

FİYAT: 6372 TL

MSI ise;

İşlemci Özellikleri
İşlemci Ön Bellek6 MB
İşlemci MarkasıIntel
İşlemci TeknolojisiCore i7
İşlemci Hızı2.6 GHz Turbo İle 3.6 GHz
İşlemci Numarası4720HQ
Ram Özellikleri
RAM Kapasitesi16 GB
RAM TipiDDR3
Ekran Özellikleri
Ekran Boyu17.3 inch
Ekran kartı
Ekran Kartı TipiPaylaşımsız
Ekran Kartı MarkasıNVIDIA
Ekran Kartı Hafızası8 GB
HDD Özellikleri
Disk Kapasitesi1 TB HDD + 256 GB SSD
Disk TürüSSD
Grafik Kart
Ekran Kartı ChipsetiGTX980
Hafıza Bus Hızı
Optik SürücüBlu-Ray Yazıcı
Sensör
Çözünürlük1920 x 1080
Bağlantı Özellikleri
USB 3.0Var
Bluetooth 4.0Var
HDMIVar
SD Kart YuvasıVar
Mini Display PortVar
Diğer
İşletim SistemiWindows 8.1
Multimedya Özellikler
Full HD 1080p KayıtVar
Monitör Tipi
Full HDVar
[TBODY] [/TBODY]
FİYAT 8647 TL

Veya dediğim gibi 2-3 yılda bir laptop almak Nvidia GTX 860M 4 GB ekran kartlı bir laptop. Fiyat olarak 3500 TL civarı. Önerilierinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Karar sizin, fakat Monster'ın bu modelinin kasası 55mm, ve çok kaba. Tulpar T7 V4.1 modelinde ise 29,98mm, fakat bunda da ekran kartı 4 GB.

Karar sizin, fakat Monster'ın bu modelinin kasası 55mm, ve çok kaba. Tulpar T7 V4.1 modelinde ise 29,98mm, fakat bunda da ekran kartı 4 GB.

Teşekkürler verdiğiniz yanıt için sizin verdiğiniz Monster modeli 4gb ekran kartına sahip doğrudur ben T7 V2.7 modelini düşünmüştüm onun çünkü ekran kartı gtx980m 256 bit 8bg

Öyle fakat kasası çok kaba, o kadar para verip böyle dandik "görünüşlü" bir notebook almak saçmalık bana göre.

Öyle fakat kasası çok kaba, o kadar para verip böyle dandik "görünüşlü" bir notebook almak saçmalık bana göre.

Peki Marka Olarak Monster Hakkındaki Düşünceleriniz Ne Ben Bir Asus Kullanıcısıyım A6 modeli var şu anda elimde yaklaşık 10 yıllık bir bilgisayar ve şu ana kadar servis yüzü görmedi ve çok memnunum sadece artık sistem gereksinimleri oyunları doğal olarak karşılamıyor Monster için de aynı sağlamlık ve kalitede olduğunu söyleyebilir miyiz?

Şu anlık pek bir şey söyleyemem elimdeki notebook 2 aylık, ama şuna kesinlikle emin olabilirsiniz ki garanti devam ederken bir sorun çıkarsa kesinlikle mağdur kalmazsınız. Servisi çok kaliteli.

Son düzenleme:
Monster'a o kadar para verilmez. Yazılım desteği iyi değil. MSI alın. Alacaksanızda burdan alın. Hem daha ucuz hemde bir sürü hediyesi var. :)

MSI GT72 2QE-629TR Dominator Pro SuperR Core i7-4720HQ 16GB 2x128GB (256GB) SSD 1TB GTX980M 8GB 17.3" Full HD Blu-Ray Win 8.1 | sanalmarketim

Not: Stokta yokmuş şu an. Nasıl görmedim anlamadım. :)
MSI' ın oyun dizüstü bilgisayarlar bölümünün Lenovo' ya satılacağı yönünde iddialar vardı ki Lenovo gayet dominant bir firma. Sony Vaio' da satış sonrası yaşanan sıkıntıların benzerinin gelecekte yaşanması çok ta olasılık dışı değil bence.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı