MSI GTX 1060 Dual 6 GB oyunlarda ısınıyor

Kivanc2

Femtopat
Merhabalar! AMD R3 1300X ve MSI GTX 1060 6 GB bir sisteme sahibim. Ekran kartım çok ısınıyor özellikle GTA 5 gibi oyunlarda. Sıcaklık değerlerimi izlediğim zaman 70 gibi oluyor aslında gayet doğal bir değer ama sonra oyun oynamaya daldığım sırada ekran kartı kendini kapatıyor ve fanlarını tam hızda çalıştırmaya başlıyor. Bu sırada bilgisayar çalışmaya devam ediyor oyunun sesi geliyor dinlediğim müziğin sesi gelmeye devam ediyor ama bilgisayarı yeniden başlatmadan ekran geri gelmiyor. Kasam Xigmatek mid-Tower içinde 4 adet fan var. Kasa biraz tozlu ama tozlu olmadığı zamanda aynı olayı yaşıyorum. Hiçbir overclock işlemi yapmadım. Kasanın yeri biraz sıkıntı olabilir ama çok da kapalı bir yerde değil yerini değiştirince 1-2 derece farkediyor. MSI Afterburner programında fan hızlarını kendim ayarlamadan önce 80 dereceyi görüyordum. Fan ayarlarını kendim yaptığımdan beridir 80 dereceyi görmüyorum. CPU'ma baktığım zaman ise normal sıcaklıklarda seyrediyor. Ekran kartı boşta iken 36-45 arası değişiyor. Sizce ne yapmalıyım?

Son düzenleme:
Dual serisi ekran kartlarında ısınma gibi bir kronik problem var zaten. GPU için 80 derece normal sayılıyor bu arada. 90 dereceyi geçmediği sürece bir sorun oluşturmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı