MSI GTX 1070 Aero görüntü sorunu

uAction

Femtopat
Merhaba arkadaşlar. Elimde MSI GTX 1070 Aero tek fanlı uzun referans model ekran kartı var. Kartı kasaya taktığım zaman kasa kafayı yiyormuş gibi oluyor. Onboard görüntü alırken herhangi bir sorun yok. Ancak ekran kartını taktığım zaman görüntü alabilirsem en başta NVIDIA Experience çalışmıyor. Microsoft Temel Görüntü Bağdaştırıcısından görüjntü geliyor gibi ve 144 Hz monitörümde 64 Hz olarak görüntü geliyor. Görüntü bağdaştırıcısı seçmeden 1 HZ olarak görünüyor. İçeri girdiğimde tek seçenek 64 Hz olarak görünüyor.

Ekrana temel bağdaştırıcıdan görüntü geliyormuş gibi olduğunda kırmızı noktalar oluyor yer yer. Mesela mouse üstünden geçince kaybolan onun yerine başka yerde çıkan kırmızı noktalar.

2 Kere görüntü geldi. 144 Hz aldım. Oyuna girdiğimde 2 kere oyundan atıyor. 10 dakika aralıklarla. PC donuyor hiçbir şey yapamıyorum. Sonra kendine geliyor. Ancak yine takılıyor. Yani böyle sanki kendine gelmesi için zorlanması gerekiyormuş gibi. Görüntü aldığım zaman 4 saate yakın oyun oynadım bir problem olmadı. Yani arada sırada ekran dondu falan ama ona razıyım yani.

Ekran kartı takılıyken yokmuş gibi davranıyor bir yerde yani.
BIOS ekranına geçmiyormuş gibi olduğu da oldu.
Yani mesela bilgisayarı çalıştırıyorum. Klavye mouse ışıkları yanıyor. Sonra sönüyor. Monitör sinyal yok deyip turuncu işiğa dönüyor. Yani görüntü yokmuş gibi. Ama sonra BIOS'tan bir süre bekleyip geçiyormuş gibi oluyor ekrana kırmızı çizgili görüntü geliyor tabii yine 64 Hz. Bazen de sadece ekran aydınlanıyor. Yani siyah ekran parlıyor. Sadece Siyah ekran yani. Başka hiçbir işlem yok.

Kartımın sorunu ne olabilir? Yani dediğim gibi hiç görüntü gelmese tamam diyeceğim de. Görüntü alana kadar canım çıkıyor. Gelince de ekran kartı yokmuş gibi oluyor işte.

Bu konu hakkında yaptıklarım şunlar.
-DDU'dan sürücü kaldır kur,
-Experience'si-kur,
-BIOS pili çıkar bekle tak, CMOS reset,
-RAM'leri tek tek çıkar tak dene. Silgi ile statik al. Power'ı 6-7 kere aç kapa statik boşalt,
-Monitör kapalıyken kasa çalıştır. Sonra monitör aç,
-DP-HDMI-DVI kablo olarak değiştirdim tek tek. Normalde onboard olarak görüntü alabildiğim kablolar. Yani çalışır durumda hepsi.
-Bütün kasayı söküp uzay sistem kurdum. Belki kaçak falan vardır diye.
-Nvlddmkm-patcher uygulamasını kullandım.
-Aygıt yöneticisinden cihazı devre dışı bırak-etkinleştir yaptım.
-Görüntü bağdaştırıcısı hata kodu: 43 sürekli kaldı. YouTube'da ya da forumlarda gördüğüm birkaç şey yaptım.
-Experince yükleyip bazen kendine geldiğinde bilgisayarı normal kapatıp açtığımda tekrar gidiyor. Yani gece PC'yi kapatıp sabah açtığımda yine aynı sorunlar.
-Bir şekilde geliyor ama anlam veremiyorum. Sanki kart herhangi bir sebepten ısınınca çalışıyormuş gibi.
-Daha da muhtemelen yaptım birkaç bir şey ama yazamadıklarım da vardır. Varsa bu şekilde başına gelen. Yardımcı olursa çok sevinirim.

BIOS kilidi vardır ya da ekran kartının RAM'leri bitmiştir gibi bir iki yazı daha okudum ancak yeterli bilgiye sahip olmadığım için ve Google'da detay bulamadığım için çok emin olamadım. Yardımcı olursanız çok mükemmel olur. Teşekkür ederim.
Bu konuda yardımcı olabilecek var mı acaba ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı