Çözüldü MSI GTX 1070 sistem açılmama sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ByWasco

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Severek izlediğimiz Technopat ekibinin MSI 1070 sistem toplama rehberindeki sistemin aynısı topladım. Bilgisayarı monitörsüz çalıştırdım sürekli çalıştı sonra kapadım Tv'ye bağladım görüntü vermeden 5 6 saniye sonra açılmamak üzere kapandı ve bir daha da açılmadı. Kabloları kontrol ettim, işlemci baktım herhangi bir sürtünme ya da yamulma yok, anakartı çıkarttım denedim yine sonuç alamadım. Sorun ne olabilir?

Notlar;
Crucial Ballistix Tactical DDR4 2666MHz stokta kalmadığı için bende Crucial Ballistix Tactical DDR4 2400MHz kullandım.
Oda sıcaklığından dolayı anakart ve ekran kartında nemleşme oldu.

@Recep Baltaş @Ali Güngör

Son düzenleyen: Moderatör:
Clear CMOS yaptınız mı? Bir de montajı kendiniz mi yaptınız? Ayrıca ilk açılışta neden monitörsüz çalıştırdınız?

Hocam CMOS yapmadım. Montajı sizin videoları tekrar tekrar izleyerek yaptım. İlk çalıştırmamda aslında monitöre VGA MDMI dönüştürücü kullanarak çalıştırdım ve görüntü alamadım ama bilgisayar çalışıyordu. Siz 1070 VGA sinyal vermez demiştiniz ben de HDMI kablosu aldım televizyona bağladım 5, 6 saniye çalıştıktan sonra açılmamak üzere kapandı. Kasayı kontrol ettiğimde anakartın üzerinde yoğun bir şekilde nemleşme oluşmuştu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasayı kontrol ettiğimde anakartın üzerinde yoğun bir şekilde nemleşme oluşmuştu.

Anakartın üstünde su damlacıkları mı vardı? Eğer böyle bir şey vardı ise o sistemin yanmaması mucize.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı