MSI GTX 1660 Gaming X 78 dereceye çıkıyor

Ekran kartının oyunda 78 derece olması sizin için ne gibi bir sıkıntı çıkarıyor? GPU Thermal Throttling mi yapıyor? Oyunda donma veya kasma sorunu mu yaşıyorsunuz? Bunların hiçbiri olmuyorsa boşuna takıntı yapmanıza gerek yok.

Bende 1070 Ti Gaming X mevcut. Bu kart da fabrika çıkışlı haliyle 78 dereceye kadar ulaşıyor. Thermal Grizzly Kryonaut uyguladıktan sonra 70'e kadar düşürmüştüm. Sorun çıkarıyor diye mi? Hayır. Sırf meraktan.

Eğer bunu sorun olarak görüyorsanız kendi fan profilinizi oluşturursunuz. Ya da UV (undervolt) uygularsınız. Gerek var mı? Elbette yok.

GTX 960 ile 1660 aynı performansı vermiyor. Bu iki kartın sıcaklık değerlerini karşılaştırmamanız lazım.

Yine söylüyorum; 78 derece oyun oynarken dert edilecek bir değer değil.

Yorumları pek okuyamadım fakat bende de 1660s Gaming X vardı, oda 70-77 arası çalışıyordu. Bu modelde bence soğutmadan çok sessizliğe önem verilmiş.

Ekran kartının oyunda 78 derece olması sizin için ne gibi bir sıkıntı çıkarıyor? GPU Thermal Throttling mi yapıyor? Oyunda donma veya kasma sorunu mu yaşıyorsunuz? Bunların hiçbiri olmuyorsa boşuna takıntı yapmanıza gerek yok.

Bende 1070 Ti Gaming X mevcut. Bu kart da fabrika çıkışlı haliyle 78 dereceye kadar ulaşıyor. Thermal Grizzly Kryonaut uyguladıktan sonra 70'e kadar düşürmüştüm. Sorun çıkarıyor diye mi? Hayır. Sırf meraktan.

Eğer bunu sorun olarak görüyorsanız kendi fan profilinizi oluşturursunuz. Ya da UV (undervolt) uygularsınız. Gerek var mı? Elbette yok.

GTX 960 ile 1660 aynı performansı vermiyor. Bu iki kartın sıcaklık değerlerini karşılaştırmamanız lazım.

Yine söylüyorum; 78 derece oyun oynarken dert edilecek bir değer değil.
Normal diyorsanız normaldir o zaman hocam ama ilk sahibide bu şekilde kullanmış olmalıki kzarmış kart derdim yarın birgün çipset arızası falan vermemesi yanmamasıydı da 78 çok değil diyorsanız yapacak birşey yok o zaman :)

@Veli ÖZEN

Ben zamanında 8-9 sene boyunca GTX 580'i 85 derece civarında kullandım. Dediğim sorunları yaşamadığınız sürece bu değeri kafanıza takmanıza gerek yok.

Çok fazla ısınacak olursa ilk önce otomatik olarak hızını düşürecek, akabinde daha fazla ısınmaya devam ederse sistem kendini kapatacaktır. Siz ise bu değerlerden bir hayli uzaktasınız.

Geri
Yukarı