MSI GTX 1660 Ventus XS Ekrana Görüntü Gelmiyor

Nashtic

Centipat
Yer
Aincrad
Merhabalar,

Uzun süredir toplamaya çalıştığım sistemimi sonunda tüm parçalarını topladım ve bugün taktım.
Fakat ekran kartımın HDMI çıkışından bir HDMI to VGA kablosuyla VGA monitörüme bağlayıp açmaya çalıştım.
Ekran hemen gelmedi daha sonra geldi fakat ekran beyazlaşıp bir süre öyle kalıyor.
Daha sonra ekran gidiyor ve tekrar geliyor yine beyaz ekran oluyor bir süre.
Ekran kartımın fanları çalışıyor, 650W PSU kullanıyorum, güç konusunda yetersizlik olduğunu sanmıyorum.
PSU'dan çıkan 2 PCI-e kablosunu da denedim fakat sonuç değişmedi. İşlemcim, RAM'ler vs. hepsini gördü anakart.
BIOS'ta ekran kartımla alakalı herhangi bir bilgi göremedim, yazması gerekiyor mu ondan da emin değilim.
Anakartım ASUS Prime B365M-A ve X16 PCI-e slotu var ekran kartımla uygun olacak bir biçimde.
Elimde başka HDMI to VGA dönüştürücü kablom olmadığı için başka deneme yapamadım. Umarım sorun aradaki dönüştürücü yüzündendir demek istiyorum.
Not: Ekran kartı takılı olmasına rağmen monitör VGA girişini, anakart VGA girişine bağladığımda Boot sorunsuz oluyor. Aldığım HDD arızalı çıktı ondan dolayı işletim sistemi kuramadım. Kurabilseydim belki PC açıldığında ekran kartı driverlarını yükleyip aygıtlar arasında gözüküp gözükmediğini kontrol edecektim. Bu arada ekranın gelip gelmediğini kontrol ettiğimiz monitör, eksi tüplü monitörlerdendi.
Konuyla ilgili yardımlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dönüştürcen kaynaklı olabilir. İlk önce düzgün bir hdmi kablosu ile monitörde deneyin sorun devam ederse ona göre yardımcı olmaya çalışalım. Ama yüksek ihtimal vga to hdmi dönüştrcü kablo yüzünden böyle bir sorun yaşıyorsun.

Dönüştürcen kaynaklı olabilir. İlk önce düzgün bir hdmi kablosu ile monitörde deneyin sorun devam ederse ona göre yardımcı olmaya çalışalım. Ama yüksek ihtimal vga to hdmi dönüştrcü kablo yüzünden böyle bir sorun yaşıyorsun.
Teşekkür ederim, umarım dediğiniz gibi çeviriciden kaynaklıdır. HDMI bi kablo bulup bir şekilde bier tanıdığın monitöründe falan deneyeceğim en kısa zamanda.

Geri
Yukarı