MSİ GTX 780 Lightning GPU VRM Standart sıcaklık değerleri nedir ?

21584

Kilopat
Makaleler
4
Arkadaşlar ekran kartım MSİ GTX 780 Lightning modeli. Aida64 extreme programından sıcaklıkları takip ederken boşta GPU sıcaklığı 26-28 derece. VRM sıcaklığı 48 derece. Bu değerler normal mi ?

Bilgisi olan var mı bu konu hakkında ?

@Recep Baltaş, @Silinen üye bana bu konu hakkında bilgi verebilir misiniz ?

SerhadTuran Ben VRM sıcaklığı hakkında bilgi edinmek istiyorum. Bu konu hakkında bilginiz var mı ? GPU'nun sıcaklık değerini karıştırılmasın diye yazdım.

VRAM sıcaklık değerini hiç umursamamıştım. Genelde VRAM Kullanımına bakıp GPU sıcaklığına odaklanırdım anlayacağın o konuda bilgim pek yok.

@Recep Baltaş ağabeyi sahneye davet ediyorum.

VRAM sıcaklık değerini hiç umursamamıştım. Genelde VRAM Kullanımına bakıp GPU sıcaklığına odaklanırdım anlayacağın o konuda bilgim pek yok.

@Recep Baltaş ağabeyi sahneye davet ediyorum.

Arkadaş VRAM den değil, VRM en bahsediyor. (Voltaj Düzenleyici Modül)
Lightning, güçlü bir soğutma. Karta birşey olacağını sanmam. Yine de yük altındayken test et. Boştaki sıcaklıkları dikkate almanı önermem.

Aida64 extreme ile oyun içinde VRM'yi max 64 gördüm(Oyunu alta alıp baktım). Sanırım her şey stabil. Boştaki sıcaklık sanırım standart.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı