MSI GTX 950 2GB Overclock Ayarları

Samet ÜNVER

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, benim bilgisayarımda i5-6500 işlemci ve MSI GTX950 2GB versiyonu bulunuyor. Oyunlarda değerlere baktığımda işlemcim genelde 60 70 kullanım olurken en fazla, grafik kartım 100 oluyor bu yüzden Overclock yapmak istiyorum. 600W zalman bronz sertifika PSU'm var çok risk almadan hangi değerlere yükseltmemi önerirsiniz acaba? Gerekli ise sistemin parçalarının hepsini yazabilirim, yardımınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı kendisi ne kadar güç kullanıyorsa ona göre soğutma ayarlamışlardır.

Eğer ekstrem olarak soğutmasını değiştirmezsen OC imkansız olur çünkü çok ısınıyor OC ile.

Sadece bir miktar yapabilirsin oda çok fazla kaçmadan.

GPU sıcaklığı Max 85'i geçirmeyeceksin.

Sınır 90 derece.

Bu sıcaklıklara ulaşmadan OC yapabiliyorsan ne ala.
Sadece bir miktar yapabilirsin oda çok fazla kaçmadan.

GPU sıcaklığı Max 85'i geçirmeyeceksin.

Sınır 90 derece.

Bu sıcaklıklara ulaşmadan OC yapabiliyorsan ne ala.

Optimum değer 95 derece ama bu sıcaklığa ulaşmaması gerekiyor.

Fan devrini arttırırsın ekstra.

Son düzenleme:
Fan oto ayarlarda msi kombustor ile beraber deneyerek 120 core 170 memory ve güç limitini 120 yaparak kademeli olarak arttırdım uzun süreli test ettim 77 dereceye ulaşmadı 60 ile en fazla 70 fan hizi ile 75 76 derece en fazla gördüm. Sizler ne önerirsiniz sayısal olarak bu değerler iyi mi yoksa azaltıp yükseltmeli miyim?
Bu arada denemeyi furmark/opengl seçeneği ile 1920 ye 1080 çözünürlükte yapmaktayım. Kademeli arttırılarak yapıldı yaklaşık 3 saat kademeli artış yukarda belirttiğim ayarlarda en az 45 dakika olmak uzere kademelerde ise en az 10 dakika denendi.

Yeni konular

Geri
Yukarı