MSI GTX 970 Coil Whine - Arıza Nerede ?

sybil

Kilopat
Arkadaşlar kolay gelsin. Biliyorum bu konu herkesi çok sıktı artık ama benim bu sorunu çözmem için yardımlarınıza ihtiyacım var.

Sinerji bilgisayardan 3 ay önce bilgisayar topladım. Bilgisayarı kurduğumda ekran kartımda Coil Whine sorunu olduğunu anladım ve ertesi iş günü iade ettim. Bana 20 gün sonra yeni ekran kartı gönderdiler. Bu süreci tam 4 kere tekrar ettik. 4. defa da bana MSI GTX 970'in 100ME serisini gönderdiler. Dün taktığımda bu ekran kartında da oyunlarda İntro'larda vs. FPS değerleri 300-400+ değerlerine ulaştığında açık bir şekilde coil whine belli oluyor, bunların hepsinin test videolarını çekerek Youtuba'a koydum, önceki konularımda bunları bulabilirsiniz. Firmayla irtibat kurduğumda bana: "biz bu ekran kartlarından 100 tane sattık, 6 tane coil whine sorunu olan ekran kartı çıktı ve bunların 4'ü size ait" şeklinde bir cevap verdi. Bilgisayarınızda uyumsuzluk olabilir, bundan kaynaklanıyor olabilir" dediler.

İmzamdaki bilgisayarın tamamını sinerji'den topladım.
Coil Whine sorunu başka neyden kaynaklanabilir, uyumsuzluk söz konusu olabilir mi ? Bilgisi olan arkadaşlar yazarsa çok mutlu olacağım. Bilgisayarı alalı 3 ay oldu ve hiçbir şekilde bilgisayarı kullanamadım. Mağdur durumdayım.

Not : Firma bana ekran kartının parasını iadesini talep etti ve bende kabul ettim. Ekran kartını bugün göndererek parasını iade alacağım.

İade aldıysan sorun kalmamış demektir. Farklı bir GTX 970 modeli al.

Ben de MSI versiyonunu kullanıyorum, Vatan Bilgisayar'daki bir tanıdığım aracılığıyla 3 kere kart değiştirdim ve hepsinde coil whine yaşadım. En son aldığım kartla devam ediyorum, yapacak bir şey yok. :D

ASUS R9 390X STRIX GAMING, 8 GB, DDR5, 512 bit Ekran Kartı, Fiyat: 1.622 TL Tabi güç kaynagınız yeterli ve kasanıza sıgıyorsa düşünebilirsiniz.

Artık parasını iade alabileceğimi sanmıyorum çünkü 5 aydır kullanıyorum kartı. :D
Ben konuyu açan arkadaşa demiştim ama :D Keşke alıntı yapsaydım :D

Sinerji müşteri memnuyeti konusunda kafasında soru işareti olan arkadaşlara bu konuyu göstereceğim, adamlar kartı 4 kere degiştirmiş oda olmayınca parayı iade edecekler:)

Firma biraz kıvırma yoluna gitmiş bütün kartlarda var coil whine para iadeni alınca istersen AMD al derim ama Nvidia'nın da oyunda ki teknolojileri güzel karar senin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı