Msi GTX 970 Çok Mu Kötü?

Atakan_35

Kilopat
Daha fazla  
Yakın bir zamanda bilgisayar toplayacağım. Bu forumda sizlerin önerilerinizi baya izledim, baktım. Ekran kartı olarak GTX 970 çok fazla BENCE hak etmediği eleştirilere uğruyor. R9 390 çok fazla öneriliyor.
Tamam 3 4 fps R9 390 önde ama ben nVidia'nın yazılım desteğini uzun zamandır çok beğeniyorum. Yani konuşulanlara bakıldıkça GTX 970'in çok kötü beter uzak durulmasi gereken bir kart olduğu anlaşılıyor. Sorum şu GTX 970 gerçektende R9 390'ın çok mu gerisinde? GTX 970 almamalı mıyım? Biraz AMD önyargım varda.

Pascalı beklemeni öneririm. Recep Baltaş açıklama yapmıştı bu r9 390 ile kıyaslamalarla ilgili demişti ki r9 390 2k da farkını gösterir eğer 1080p de oyun oynayacaksanız r9 390 çok gereksiz demişti. Zaten daha fazla güç harcadığını biliyoruz. AMD geride kaldı bu sürücülerle ilgili ama crimson ile düzeltmeye çalışıyorlar kendini.

Bu tamamen kişisel zevklere bağlı bişey. R9 390 3-5 fps öndeyse eğer buyrun hazırladığım videoyu izleyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
GTX 970'i ufak bir hızaşırtmayla max.10-15fps performans artışı yakalayabilirsiniz. Ben 8GB video belleğinin abartıldığı kanısındayım. Öte yandan r9 390'ı da önermemem için hiç bir sebep yok.

R9 390 öneriliyor çünkü daha fazla FPS verir. Ama hızaşırtma ile bu farkı kapatabilir, hatta geçebilirsin.
Bu tamamen kişisel zevklere bağlı bişey. R9 390 3-5 fps öndeyse eğer buyrun hazırladığım videoyu izleyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
GTX 970'i ufak bir hızaşırtmayla max.10-15fps performans artışı yakalayabilirsiniz. Ben 8GB video belleğinin abartıldığı kanısındayım. Öte yandan r9 390'ı da önermemem için hiç bir sebep yok.
Ayrıca katılıyorum bu yoruma.

Ben Evga versiyonu ile 71 derecede oynuyorum, fan kullanımı %30, 1300RPM. Sizinki daha mı fazla? Sıcaklık değerleri çok iyi çünkü.

GTX 970'in son zamanlarda önerilmemesinin nedeni sadece 3-5 fps az olması değil. R9 390'ın hem daha ucuz olması hem de GTX 970'in CW ve 3.5+0.5 GB sorunu.

GTX 970'in son zamanlarda önerilmemesinin nedeni sadece 3-5 fps az olması değil. R9 390'ın hem daha ucuz olması hem de GTX 970'in CW ve 3.5+0.5 GB sorunu.
Neden herkes GTX 970 vs R9 390 görünce bu yazıyı yazıyor anlamıyorum. O sorun biteli hani oldu kardeşim. Ne olur yapmayın söyle şeyler...

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı