MSİ GTX 970 Gaming 4G 1080p ve 1440p oyun testleri

Merhabalar arkadaşlar,

Ön bilgi : 3 ay önce sistemimi topladığım da R9 300 serisi çıkacağı için GTX750 Tİ almıştım idaretenlik. Fakat R9 300 serisi beklendiği gibi olmayınca FURY serisi de bütçemi aştığı için GTX 970 aldım.

Testlere gelince oyunlar da genelde AA değerleri kapalı veya kısık fakat diğer ayarlar olabilecek en üst ayarlar da. Ayrıca video içerisin de oyun ayarlarını gösteriyorum.

Oyun için de kartın ne durumda olduğunu göstermek için ise MSİ After Burner ve Riva Tuner Statistics Server programlarından faydalandım.

Videoları çekmek için ise Nvidia Geforce Experience programının ShadowPlay eklentisinden faydalandım.

Teste kullandığım sistem şu şekilde:

İşlemci: İntel İ7 5820k 4.0 OC edilmiş durumda
Anakart: MSİ X99s Gaming 7
RAM: Corsair 16GB DDR4 (4x4) 2400 MHZ
SSD: Samsung 256GB 840 PRO
HDD: WD 2.5'' 750gb Scorpio Black
Güç kaynağı: Corsair CX750M
İşlemci soğutucu: Corsair Hydro H75
Kasa: Corsair Graphite serisi 230T
İşletim sistemi: Windows 8.1 Single Language

Ekran kartı bilgileri:
Sürücü: Geforce game ready driver, sürüm numarası 353,30

MSİ After Burner değerleri ise şöyle;
Voltaj +30
Power limit %110
CPU clock +190
Mermory clock +500

Diğer bir bilgi, Battlefield 4 ve GTA 5 SSD'de kurulu Crysis ve Tomb Raider ise HDD kurulu.

Ekran kartının kasa içi görüntüsü:
GTX 970 2.JPG
GTX 970.JPG

Konu dışı olarak şuna da değinmek istiyorum. Daha önce kasa modlama konumdaki resimlerim de kablo yönetimi çok iyi değildi. Kasa içini daha iyi toplayarak resim çektim.

Ekran kartımızın benchmark sonuçlarına bakalım:

1080p
1080p.JPG

1440p
1440p.JPG

Artık son olarak test videolarımıza geçelim:
Not: Videoları çok uzun tutamadım, malumunuz upload hızlarımız düşük olduğu için 900MB bir videoyu Youtube'ye yüklemek 3-4 saatimi alıyor en az.

Battlefield 4
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

GTA 5
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Crysis 3

Tomb Raider

Sonuç olarak kartın performansından fazlasıyla memnunum. İlerde 2. bir GTX 970 alarak SLİ yapabilirim yada Nvidia Pascal mimarisi çıktığında bunu satarak yeni bir kart alarak tek kart şeklinde devam ederim. Zaman neyi gösterir bilinmez.

Eğer istediğiniz oyunlar olursa elimden geldiğince test yapıp video çekerek yardımcı olmaya çalışırım. Tabi sahip olduğum oyunlar içerisin de var ise. Korsan oyun kurmuyorum çünkü.

Şimdiden herkese teşekkür ederim ve herhangi bir sürç i lisan ettim ise affola,
Görüşmek üzere.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çok teşekkür ederim, daha iyileri sizlerin olsun. :)

Benim PSU'nunda kabloları biraz sert toplayana kadar canım çıktı. Daha önce kapağa dahi baskı yapıyor şişkin duruyordu. Bu kelepçelerle vs düzgün bir şekilde topladım en son görüntü de bu oldu. Dahası olmaz zaten. :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı