MSI GTX 970 için yükte 75 derece normal mi?

DeathStars

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yaz ayında olduğumuz için oyun oynarken değerlere bakmak istedim ve 2-3 saat aralıksız Witcher 3 oynadım. Ayarlar 1080p'de ultrada idi. En son GPU 75 dereceydi(fan hızı %66) işlemci ise 71'i geçmedi. Bu normal mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Gayet normal bu yaz havalarına rağmen gayet iyi tutmuş sıcaklığı fanlar. Benimde RX 470 ekran kartım LOL gibi bir oyunda 76 dereceye çıkmıştı ama FPS sınırı limitsiz olduğu için MAX. performansı vericem diye çabalayan ekran kartım MAX 76 dereceye çıktı. FPS i 60 a sabitleyince 55 dereceye düştü. Kasanın bulunduğu ortamın sıcaklığı ve havadarlığıyla çok farklı sıcaklık değerlerine ulaşabiliyor kartlarımız.

Gayet normal bu yaz havalarına rağmen gayet iyi tutmuş sıcaklığı fanlar. Benimde RX 470 ekran kartım LOL gibi bir oyunda 76 dereceye çıkmıştı ama FPS sınırı limitsiz olduğu için MAX. performansı vericem diye çabalayan ekran kartım MAX 76 dereceye çıktı. FPS i 60 a sabitleyince 55 dereceye düştü. Kasanın bulunduğu ortamın sıcaklığı ve havadarlığıyla çok farklı sıcaklık değerlerine ulaşabiliyor kartlarımız.
Benim korkum fanların da o kadar hızlı dönmesiydi. Neyse zaten çözdüm sorunu MSİ Afterburner'dan temp limit ayarını 65'e getirdim artık 65 sabit her oyunda

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı