MSI GTX 970 Monitör Tavsiyesi

Yer
İstanbul
Herkese iyi sosyaller iyi forumlar.

Bütçe olarak zorlarsam 750 TL'ye kadar çıkabilir durumdayım.

Genel olarak FPS oyunları, film izleme amaçlı kullanım için 23" - 24" monitör arıyorum. Birçok monitörü inceledim, yorumlarını okudum. Genel olarak ölü piksel şikayetleri mevcut. Elektronik cihazların biraz da şans işi olduğunu düşünürsek satın alma sırasında şansım yaver giderse zaten ölü piksel çıkmayacaktır. Çıkarsa da değişim talep edeceğim için sorun olacağını sanmıyorum.
  • 1920 x 1080 çözünürlük desteklemesi,
  • 1-2 ms olması
  • HDMI ile bağlantı kurmayı düşünüyorum.
  • Uzun süreli kullanımlarda göz yormaması benim için çok önemli bir özellik
  • Hoparlör olması
  • Duvara asmaya uygun olması
Bu özelliklere sahip olanlar benim için daha öncelikli bir tercih sebebi olacaktır.

Ürünü vatanbilgisayardan almayı düşünüyorum. Bakmış olduğum monitörler ise aşağıdaki gibidir.
IPS ve LED konusunda çok fazla fikir sahibi değilim. O yüzden IPS önerisi verirseniz şu yönleri daha iyi olduğundan dolayı diye belirtirseniz benim için daha da yararı olacaktır.

BenQ 24" GL2460HM 2ms/60Hz Full HD HDMI Led Monitör
BenQ 24" RL2455HM 1ms/60Hz Full HD Gaming Led Monitör
VIEWSONIC 23" VX2363SMHL IPS-LED MONİTÖR - SİYAH
ASUS 23.6" VP247H 1ms Full HD HDMI Gaming Monitör

Asus monitörü vatanbilgisayar da inceleme fırsatım olmuştu hatta monitörü almayı da düşünüyordum fakat monitörün kutusunda LED yerine LCD monitör olarak yazıyordu. Diğer asus modellerinin tamamında LED monitör olarak yazmasına rağmen bu model için neden LCD yazdığını anlamış değilim. Asus canlı destek ile bu konu hakkında iletişime geçtiğimde ise ürünün LED olduğunu ve kılavuz içerisinde LED olduğuna dair yazının mevcut olduğunu belirttiler. Tabi vatanbilgisayar da kutuyu açıp bana bunu göstermedikleri için monitör içime sinmedi. Kullanan arkadaşlar var ise kutu üstünde/kılavuz içerisinde bu konu hakkında ne yazdığını belirtebilirler ise çok sevinirim.

Yukarıda belirttiğim monitörler haricinde de benzer özelliklerde monitör önerebilirsiniz. Monitör fiyatına göre diğer alacağım ürünler ile birlikte monitör fiyatında da özel satın alma isteyeceğim için monitör fiyatı biraz daha düşeceğini düşünüyorum.

Yardımcı olacak olan tüm arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum.
İyi sosyaller.

Son düzenleme:
VX2363 ve VP 247H arasında seçim yapabilirsiniz.
VP247H modelinin LED olup olmadığı konusunda bir fikriniz bulunuyor mu? Asus sitesinde ürün bilgisinde böyle bir belirtme bulunmuyor. Fakat diğer ürünlerin genelinde LED olarak özellikle belirtilmiş durumda olduğu için kafam karışıyor. Ve ek olarak profesyonel olarak oyun oynamadığımı düşünürsek TN panel yerine IPS mi tercih etmeliyim?

VX2363 modeli için ultra moduna alıp 5 ms den 2 ms ye düşürdüğümüzde ekrandaki yazılarda ve görüntülerde sorun olduğunu belirtenler de mevcut. Sitedeki incelemeyi izlediğimde yorum bölümünde de bunu belirten bir arkadaşımız olmuş fakat herhangi bir cevap alamamış. Aynı sorunu başka yerlerde de okuduğumdan dolayı kararsız kaldım.

250-300 lira daha koy Benq XL2411Z al. Hem 144hz hemde 3d destekli.
İyi güzel bir düşünce fakat aralarında 250-300 TL oynamıyor malesef. Gidip de internet sitesinden monitör almayı planlamıyorum. Vatanbilgisayar'a gidip alacağımı belirttiğim halde fiyatlara bakmamış olacağınızı düşünüyorum. Belirttiğiniz monitörün linkini ekliyorum ve fiyatı da şuan 1262,28 TL dir. Aradaki farkın 250-300 TL gibi bir fark olmadığını göreceğinizi düşünüyorum.
BenQ 24" XL2411Z 1ms/144Hz Full HD Gaming Led Monitör

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı