MSI GTX950 Ekran Kartı Fanı Çalışma Sorunu

Seçkin Durmuş

Kilopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba.Bugün pc'yi temizlerken fark ettim ekran kartı fanının çalışmadığını. Sorun nasil giderilir sizce ? Bu arada MSI ekran kartlarında fanın işlem yapmasına göre çalıştığını duydum. Sizce doğru mu ? Yardımcı olur musunuz ?

Bu teknoloji sadece Msi'de değil Asus da da var fanları 50 dereceye gelmeden dönmüyor bu şekildede sessiz bir çalışma sunuyor ilk başta güçlü bir oyun çalıştır bir saat oyna anlarsın sorun olup olmadığını

Şöyle ki:
Kart ısınmadıkça fanlar çalışmaz. Yeni nesil ve düşük güç tüketiminden dolayı yük altında kalmadıkça ısınmaz. Sessiz bir ortam amaçlı tasarlanmış bir olaydır bu.

Bende MSI kullanıyorum. Aynı anda 2 monitor ve 1 televizyona bağlı olduğundan fanlar mecbur çalışıyor. En düşük devirde çalışıyor diye tahmin ediyorum. Hiç ses de çıkarmıyor.

MSI'ın güç tasarrufu ve sessizlik adına yaptığı bir çalışma bu. Kartın 60 dereceye gelesiye kadar ısı boruları ile soğutuluyor, böylece hem sessiz hem de güç tasarrufu yapan bir ekran kartına sahip oluyorsun. Afterburner'a girip bakabilirsin, kartını zorladığında fanların çalışmaya başlayacaktır. Eğer 60 dereceyi geçtiği halde çalışmıyorsa o zaman bir sorun var demektir, buraya geri dönüt sağlayabilirsin. Lakin şu anda herhangi bir sıkıntı gözükmüyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı