MSI GX70 3BE-042TR İşlemci Sorunu Yaşar Mıyım?

Yer
Adana
Haswell ile bile tam performans alamayan, ısınma sorunu yaşayan arkadaşlar var forumda. Yine de o işlemci bir APU. Sana kalmış, ben artık korkuyorum ürün önermeye :)

Recep Abi sen sadece şunları cevaplarsan çok yardımcı olursun: işlemci önümüzdeki 1-2 yılın oyunlarını rahatça kaldırır mı(işlemciyi sormamın sebebi diğer donanımlar halikulade olduğu için:))? Ve Crysis 3, Mortal Kombat Komplete Edition, Battlefield 3-4 rahatça kaldırıp kaldıramayacağını ve photoshop, cryengine 3 vs. programları kasmadan kullanabilir miyim onu merak ediyorum.:)
Eğer kaldırmaz dersen http://www.sanalmarketim.com/msi-ge...50gb-gtx765m-2gb-173-full-hd-freedos/p_48337/ alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Prisoner[OF]Games;124699 dedi:
Recep Abi sen sadece şunları cevaplarsan çok yardımcı olursun: işlemci önümüzdeki 1-2 yılın oyunlarını rahatça kaldırır mı(işlemciyi sormamın sebebi diğer donanımlar halikulade olduğu için:))? Ve Crysis 3, Mortal Kombat Komplete Edition, Battlefield 3-4 rahatça kaldırıp kaldıramayacağını ve photoshop, cryengine 3 vs. programları kasmadan kullanabilir miyim onu merak ediyorum.:)
Eğer kaldırmaz dersen MSI - MSI GE70 2OE-049XTR Core i7-4700MQ 8GB 128GB SSD 750GB GTX765M 2GB 17.3" Full HD FreeDos - Ürün Detayı - Sanalmarketim.com - Internetten Güvenli Hızlı Alışveriş alacağım.
1 2 yıl sonra oyunlarda sorun yaşayacağın aşikar bir durum. Çünkü işlemci ekran kartına darboğaz yaptığından ekran kartı belirli bir seviyede performans gösterdiği için belirli seviyelerde fps veriyor. Örneğin bf4 açtın bilgisayarda ve ultrada 20 fps aldın. Olabilir tabiki, ancak high'a düşürdün bu sefer 21 fps alıyorsun. Ardından medium, low diyerek ultra low'da bile 30 fps anca alıyorsun. Darboğaz yapmayan ekran kartları ise astronomik değerleri gösteriyor.

Haswell ile bile tam performans alamayan, ısınma sorunu yaşayan arkadaşlar var forumda. Yine de o işlemci bir APU. Sana kalmış, ben artık korkuyorum ürün önermeye :)

Abi senden almıyoruz ya makinaları götürüp adamların kafasına fırlatırız bişi olursa. :) Bu arada bunu bende düşünüyorum ama kararsızım. Ama şöyle birşeyde var adamlar performans sunmasa makinalarına koymazlar herhalde boşuboşuna makinalarına neden kötü dedirtsinler. Bu ürünü önerirsen almayı düşünüyorum bende.

Ben GE70 20E kullanıyorum. İlk başlarda neredeyse tüm oyunlar en düşük ayarda bile kasıyordu. Bir arkadaşın önerisiyle işlemci kullanımını %99 a ayarladım ve şuan BF3 Ultra AA kapalı iken sıfır kasma, 30 FPS. Yine de süregelen birkaç sorunum var. Webcam için driver bulamadım, bazı eski oyunlar (COD 4 gibi) hala kasıyor ama zaman geçtikçe çözüm bulurum gibi geliyor. Kısacası kesinlikle bu bilgisayarı öneririm. Donanımda olmadıkça çözülmeyecek sorun yoktur :D

Not: SSD müthiş bişey 5 saniye sürmüyor açılışı :D

O zaman GX70 yerine GE70 2oe 049xtr alayım?

Ben GE70 20E kullanıyorum. İlk başlarda neredeyse tüm oyunlar en düşük ayarda bile kasıyordu. Bir arkadaşın önerisiyle işlemci kullanımını %99 a ayarladım ve şuan BF3 Ultra AA kapalı iken sıfır kasma, 30 FPS. Yine de süregelen birkaç sorunum var. Webcam için driver bulamadım, bazı eski oyunlar (COD 4 gibi) hala kasıyor ama zaman geçtikçe çözüm bulurum gibi geliyor. Kısacası kesinlikle bu bilgisayarı öneririm. Donanımda olmadıkça çözülmeyecek sorun yoktur :D

Not: SSD müthiş bişey 5 saniye sürmüyor açılışı :D

Win8 mi kullanıyorsun?

GX60 ve GX70'i ben öneremiyorum kimseye. İşlemciyle ekran kartı arasında dağlar kadar fark oluyor ve 7970M'e bir bakmışsın GTX 660M gibi performans veriyor. Durum GX60'ta böyleydi. GX70'te pek farklı olacağını zannetmiyorum.

GX60 kullanıp test ettiniz mi yoksa sadece böyle bir düşünceniz mi var? GX70'de işlemci ve ekran kartının gelişmiş bir modeli var ve durumun aynı olacağını sanmıyorum. Ki GX serisinin sadece kasası bile yeterli bence GE serisine göre.

Ayrıca şöyle bir sorum olacak başka bir forumda darboğaz yapıyor denilen şey için;" intel işlemci ve 660m ile orta sistem gereksinimi isteyen bir oyunu 200 FPS'de oynarken AMD'de 120 FPS geçmez ama yüksek grafik isteyen bir oyunu ultra'da oynadığınızda intel ve 660m ile fps almakta zorlandığınızda AMD ile kolaylıkla oynayabilirsiniz." demişler ne kadar doğrudur?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı