MSI H310M PRO-VDH-Plus XMP çalışmıyor

gearway

Picopat
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımda XPG 8 GB Spectrix D41 3200 MHz RAM var. Fakat BIOS'tan baktığımda RAM 2400 MHz de çalışıyor. XMP 1'e alıp PC'yi yeniden başlatıp BIOS'a girdiğimde ise yine aynı sorunla karşılaştım. RAM'lerin frekansı bir türlü artmıyor. Ayni işlemi XMP 2'yi seçip de yaptım fakat değişen bir şey olmadı. RAM'in slotunu değiştirip tekrar denedim ve yine değişen bir şey olmadı. Nasıl yapacağımı söylerseniz sevinirim. Bu arada anakart modelim MSI H310M PRO-VDH-Plus en son 2933 MHz desteklediğini biliyorum. İşlemcim i3 9100F bu işlemciyle en fazla 2666MHz'ye kadar yükseltilebiliyor diye biliyorum fakat benimki 2400'de kalıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımda XPG 8 GB Spectrix D41 3200 MHz RAM var. Fakat BIOS'tan baktığımda RAM 2400 MHz de çalışıyor. XMP 1'e alıp PC'yi yeniden başlatıp BIOS'a girdiğimde ise yine aynı sorunla karşılaştım. RAM'lerin frekansı bir türlü artmıyor. Ayni işlemi XMP 2'yi seçip de yaptım fakat değişen bir şey olmadı. RAM'in slotunu değiştirip tekrar denedim ve yine değişen bir şey olmadı. Nasıl yapacağımı söylerseniz sevinirim. Bu arada anakart modelim MSI H310M Pro-VDH-Plus en son 2933 MHz desteklediğini biliyorum. İşlemcim i3-9100F bu işlemciyle en fazla 2666MHz'ye kadar yükseltilebiliyor diye biliyorum fakat benimki 2400'de kalıyor.

i3-9100F 2400 MHz destekliyor maalesef aynı sorun bende de var.

Yeni konular

Geri
Yukarı