MSI H55M-P31 Sistem Yükseltme tavsiyesi

HKOX

Hectopat
Daha fazla  
Elimdeki sistemi minimum bütçe ile performanslı bir bilgisayar haline getirmek istiyorum. Sistemim şöyle:
CPU: Intel Core i3 550
GPU: ATI Radeon HD 6350
MB: MSI H55M-P31 (MS-7636)
RAM: DDR3 1333 MHz 4+2 GB NONAME
PSU: Casper 250W (Ekran kartı alınca değiştireceğim)
İlk önce almak istediğim parçalar:
Soğutucu:
RAM: İşlemci: Ekran kartını arkadaşımdan alacağım. RX460 4 GB versiyon, RAM su anlık çift kanal kullanmak için 8 olarak kalacak. İlerde 16'ya cıkartacağım.
Nasıl bir kullanıcı olduğumdan bahsedeyim. CS:GO LOL PUBG tarzı oyun oynamak istiyorum ve aynı zamanda okulum gereği AutoCAD SolidWorks gibi programlarda kullanmak istiyorum. Aklımdaki sistem bu, biraz da overclock yapmayı düşünüyorum. İlerki zamanlarda SSD almayı da düşünüyorum. Uzun lafın kısası minumum bütçe ile maximum performans elde etmek istiyorum. Sizce bu sistem nasıl?

Son düzenleme:
Daha rahat OC için X3470 işlemci tavsiye ederim. Bütçe el veriyor ise ekran kartınıda RX 470 veya RX 570 yapabilirsin.

Daha rahat OC için X3470 işlemci tavsiye ederim. Bütçe el veriyor ise ekran kartınıda RX 470 veya RX 570 yapabilirsin.
Fiyat olarak arada 70TL gibi bir rakam oynuyor. Cpubenchmark'tan baktığımda performans olarak fazla fark görmedim.Birde yanma riskini göz önüne alırsam x3440 biraz daha avantajlı durdu.

Geri
Yukarı