Msi H61M-P31/W8 Anakart Sorunu

user

Hectopat
Msi H61M-P31/W8 anakartlı sistem açılışta sağ alt köşede 99 yazıyor ve açılmıyor ben BIOS'dan kaynaklandığını düşünüyorum. BIOS reset attım. Ekran kartı, takılı usb vb. tüm billeşeleri çıkardım yine düzelmedi siyah ekran üzerine beyaz yazı ile sağ alt köşede 99 yazıyor. Önceden A2 B4 gibi yazıyordu artık onları hiç yazmadan açar açmaz 99 yazıyor. Bu hata ile ilgili tek bildiğim çok sinir bozucu bir hata. Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

http://download1.msi.com/files/downloads/bos_exe/7788v34.zip
v3.4 - 25.02.2013
Biosun güncel değilse güncelleyip;
370px-Motherboard_diagram.svg.png

Resimde ki Super IO ya bağlı neler varsa onları çıkartılabiliyorsa çıkartın ve yerine takın. USB bellek gibi bişey takılı olmasın açılırken.

Belleklerde sorun olsa görüntü hiç gelmezdi ekrana bence. Biosu güncelliyim de hiç açılmıyor power tuşuna basınca MSI logosu filan gelmiyor direkt siyah ekran üzerine beyaz yazı ile ekranın sağ alt köşesinde 99 yazısı çıkıyor ve öyle kalıyor. Sistemdeki bütün bileşenleri ekran kartı, USB, ethernet bütün hepsini çıkardım. Sadece işlemci, RAM ve güç kaynagı takılı sisteme ve BIOS'u da resetledim kaç kere yine olmadı. BIOS'la ilgili bir sorun ama ne olduğunu anlamadım.

- - - Güncellendi - - -

İnternette baktım biraz bu sitede varda arasında 99 yok :

http://www.electropazar.com.tr/inde...-donanimi/bios-hata-sesleri-ve-post-mesajlari

İnternette bu konu hakkında forumlar filan çıkıyorda ingilizce olarak var. Oradada çözümü bulmuşlarmı belli değil bende yabancı dil olmadığı için bilemiyorum. Sizlerin yardımlarını bekliyorum.

Sorun kesin olarak anakartdanmıdır sizce. Olmadı teknik servise göndereceğim. Ama sizin yardımlarınızla yapabileceğim bir sorun ise 20 gün beklemek istemiyorum. Kargo filan derken 30 gün sürer bu garanti.

Anakart arızası, servise yolla.
Konu her ne kadar geride kalmış gibi gözükse de dün sorunu yaşayan biri olarak çözüm videosu çektim. Anakartta 99 hatasının sebebi anakarttaki JUMB soketinin çıkarılması ya da hasar görmesinden kaynaklanmaktadır.

Çözmek için izleyiniz.
Bu sorunun çözüm videosu

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı