MSİ H81M-P33 ve G3258 Overclock!

nopainnogain12

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhabalar .
Geçenlerde bi sistem topladım.

Anakart:H81M-P33
İşlemci:G3258
Ram:Hyper X Fury 2x4 White 8 Gb
Ekran Kartı:HD Graphics 4000
Power:Ky-400 ATX

Ekran kartsız bazı oyunları oynayabiliyorum.
Bu işlemcinin OC performansı oldukça yüksek olduğu için bi denemek istedim.
İşlemciye ilk önce voltaj vermeden direk 40x100 çıkardım fakat siyah ekran geldi karşıma.
Bende hafif voltaj vermeye başladım 1.270 de 4.00 Ghz'de rahat çalışıyor.
Fakat gelelim ki 4.1 4.2 4.3 e çıkarınca açıldıktan bi 10 dk sonra mavi ekran veriyor.
Voltajı arttırdım 1.350 1.360 fakat nafile vermeye devam ediyor sizce sorun nedir.

Ekran kartı olmadığı için olabilir düşüncesi var bende sizce arkadaşlar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhabalar .
Geçenlerde bi sistem topladım.

Anakart:H81M-P33
İşlemci:G3258
Ram:Hyper X Fury 2x4 White 8 Gb
Ekran Kartı:HD Graphics 4000
Power:Ky-400 ATX

Ekran kartsız bazı oyunları oynayabiliyorum.
Bu işlemcinin OC performansı oldukça yüksek olduğu için bi denemek istedim.
İşlemciye ilk önce voltaj vermeden direk 40x100 çıkardım fakat siyah ekran geldi karşıma.
Bende hafif voltaj vermeye başladım 1.270 de 4.00 Ghz'de rahat çalışıyor.
Fakat gelelim ki 4.1 4.2 4.3 e çıkarınca açıldıktan bi 10 dk sonra mavi ekran veriyor.
Voltajı arttırdım 1.350 1.360 fakat nafile vermeye devam ediyor sizce sorun nedir.

Ekran kartı olmadığı için olabilir düşüncesi var bende sizce arkadaşlar?
Şöyle ki overclock hakkında fazla bilgim yok; ancak her işlemcinin OC yapabileceği sınırı vardır yani bazı işlemciler 4.0Ghz den 4.5Ghz'e çıkarken bazıları 4.2Ghz'de dahi sorun yaşatabilirler. Onun için önerim sisteminizi fazla zorlamadan OC yapmanızdır. Sistem stabil çalışmaya devam ettiğinde bir daha OC ayarlarıyla oynamamanızı tavsiye ederim. İyi Günler

Şöyle ki overclock hakkında fazla bilgim yok; ancak her işlemcinin OC yapabileceği sınırı vardır yani bazı işlemciler 4.0Ghz den 4.5Ghz'e çıkarken bazıları 4.2Ghz'de dahi sorun yaşatabilirler. Onun için önerim sisteminizi fazla zorlamadan OC yapmanızdır. Sistem stabil çalışmaya devam ettiğinde bir daha OC ayarlarıyla oynamamanızı tavsiye ederim. İyi Günler
4.0 da rahat çalışıyor.
Fakat insanoğlu işte daha fazla isteyince biraz hevesimiz kırılıyor.
Millet 4.5 4.4 çıkınca :D

4.0 da rahat çalışıyor.
Fakat insanoğlu işte daha fazla isteyince biraz hevesimiz kırılıyor.
Millet 4.5 4.4 çıkınca :D
Haklısınız, insanoğlu hep daha fazlasını istiyor; ancak diyoruz ya olmayınca da olmuyor. :). Dediğim gibi stabil çalışmaya geçtiğinde işlemcinizi zorlamayın. İyi günler

Merhaba arkadaslar bir sorum olacak
Anakartim foxconn g31mv-k fab 1.0 kendi sitesinden bakabilirsiniz ddr2 su ekran kartini takabilirmiyim Asud gt730 ddr3 2gb 128bit cevaplarsaniz sevinirim

Merhaba arkadaslar bir sorum olacak
Anakartim foxconn g31mv-k fab 1.0 kendi sitesinden bakabilirsiniz ddr2 su ekran kartini takabilirmiyim Asud gt730 ddr3 2gb 128bit cevaplarsaniz sevinirim
Yanlış bilmiyorsam sorun olmaz; ancak PSU'nuzun gücü yeterli olmalıdır. Eğer ki bir ekran kartı alacaksanız GT730'u önermem bunun yerine verdiğim linkteki ekran kartını almanızı öneririm.(MSI R7 240)
Msi R7 240 2gd3 Lpv2 2gb 128bit Ddr3 Dvi Hdmi Vga - n11.com
NOT: Sorunlarınızı konu olarak açarsanız daha fazla kullanıcının yorumlarını alabilirsiniz

kardeş konuyu nasıl açıyoruz solermisin lutfen
İlk olarak sosyalde ana sayfaya gir ve hangi maddede konu açmak istiyorsan maddelerden birini seç. Seçtiğin maddenin ana sayfasında "konu aç" tuşuna bas. Önüne gelen konu başlığı ve metin bölmesi doldurduktan sonra moderatörlerde incelenen konun yayınlanacak.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı