MSI H97 Gaming 3'ün NVMe desteği var mı?

Çalışır hocam. Bu anakartta boot konusunda da sıkıntı olacağını zannetmiyorum. Daha fazla hız almak için yedek ekran kartı yuvasına da takabilirsiniz. PCI Express kartlar kendilerinden büyük olan yuvada çalışır.

Onun için adaptör önerir misin? Hangisini almam gerek?

Hocam, linkteki gibi de alabilirsiniz. Sizde yedek ekran kartı yuvası var. Şahsen hiç denemedim.

Hocam çok teşekkürler. Sorunu tavsiye ettiğiniz ile çözdüm. Simdi sıkıntısız çalışıyor. Anakartin üzerindeki M.2 yuvasının çalışmamasının sebebi ise o yuvanin sadece M.2 SATA SSD'leri desteklemiş olmasıymış.

Dosya Ekleri

• IMG_20220120_204854.jpg
    IMG_20220120_204854.jpg
    94,2 KB · Görüntüleme: 50
  • IMG_20220120_204833.jpg
    IMG_20220120_204833.jpg
    258,2 KB · Görüntüleme: 62
  • IMG_20220120_204750.jpg
    IMG_20220120_204750.jpg
    126,7 KB · Görüntüleme: 63
Hocam çok teşekkürler. Sorunu tavsiye ettiğiniz ile çözdüm. Simdi sıkıntısız çalışıyor. Anakartin üzerindeki M.2 yuvasının çalışmamasının sebebi ise o yuvanin sadece M.2 SATA SSD'leri desteklemiş olmasıymış.
Hocam, bunu bilmek gerçekten zordu. Sitesindeki bilgilere göre destekliyor diyor. Kendi sitesi de böyleyse yapacak bir şey yok. En azından işiniz görüldü. Güle güle kullanın.

@Gürkan..B dostum merhaba benim de anakartım seninki ile aynı ve benim de Kingston A2000 240GB SSD'yi görmüyor. Sen sorunu çözebildin mi? Çözdüysen nasıl çözdün?

@Gürkan..B dostum merhaba benim de anakartım senninki ile aynı ve benim de Kingston A2000 240GB SSD'yi görmüyor. Sen sorunu çözebildin mi? Çözdüysen nasıl çözdün.

Şimdi fark ettim ekstra aparat ile çözdün galiba. Bu aparatı alamadan çözemez miyiz?

@Gürkan..B dostum merhaba benim de anakartım seninki ile aynı ve benim de Kingston A2000 240GB SSD'yi görmüyor. Sen sorunu çözebildin mi? Çözdüysen nasıl çözdün?

Şimdi fark ettim ekstra aparat ile çözdün galiba. Bu aparatı alamadan çözemez miyiz?

Maalesef. Her şeyi denedim fakat sonuç olumsuz. Yabancı forumlardan araştırdım biraz ve anladığın kadarıyla bu anakartın üstündeki M.2 yuvası sadece ilk nesil olan M.2 SATA SSD'lere uyumluymuş. Ben şu anda üstte belirttiğim adaptör ile kullanıyorum ve hiçbir sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar. Senin de bu adaptör ile kullanmanı tavsiye ederim. Tak çalıştır yapıyorsun zaten başka bir şey yapmana gerek kalmıyor.

Maalesef. Her şeyi denedim fakat sonuç olumsuz. Yabancı forumlardan araştırdım biraz ve anladığın kadarıyla bu anakartın üstündeki M.2 yuvası sadece ilk nesil olan M.2 SATA SSD'lere uyumluymuş. Ben şu anda üstte belirttiğim adaptör ile kullanıyorum ve hiçbir sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar. Senin de bu adaptör ile kullanmanı tavsiye ederim. Tak çalıştır yapıyorsun zaten başka bir şey yapmana gerek kalmıyor.

Ben de SSD bozuk sandım aldığım yere geri kargoladım. İade alacaklarını sanmam. Geri geldiğinde bende bir adaptör alıp kullanırım. Senin aldığın adaptörün linkini atmışsın bende sipariş vereyim kurtulayım bu dertten :). Teşekkürler dostum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Hocam, bunu bilmek gerçekten zordu. Sitesindeki bilgilere göre destekliyor diyor. Kendi sitesi de böyleyse yapacak bir şey yok. En azından işiniz görüldü. Güle güle kullanın.

Sevgiler saygilar.
Ayni anakarta sahibim hocalarim.

Yukarida 3 adet kart var.
Bu anakarta dönüştürücü olmadan hangisi uyar?
Eger dönüştürücü gerekirse hangisi secimi daha iyi olur?
SanDisk 2. el almayi dusunuyorum. Kingston'lar zaten fiyati cok uygun sifir alabilirim.

Bunu size yazmak istedim.

M.2 SATA SSD mdestegi derken PCI-e 3.0 destekler mi? 4.0 daha yni bir model.
Bu anakart icin uygun SSD nasıl bulunur tam anlayamadim/

Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı