MSI kasasının ışığının uyku modunda yanıp sönmüyor

Vater Unser

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba MSI Infinite S 9SI-093XTR Intel Core i5 9400F 8GB 1TB + Fiyatı şu model kasa kullanmaktayım ve yaptığım bir işlem sonrası(ne yaptığımı bende tam olarak bilmiyorum) Windows 10 uyku moduna geçince kasanın yanıp sönen ışığı çalışmamakta. Ne yaptıysam çözemedim, araştırmalarıma göre BIOS'ta ACPI settings diye bir seçenek varmış ama benim BIOS'umda bu seçenek maalesef ki yok ve ayarlayamıyorum oradan. Yardımlarınızı bekliyorum teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Işığın yanıp sönmesi sizin için çok önemli mi? Bilgisayarın çalışmasında bir sorun var mı? Yaptığınız değişiklik BIOS ile ilgiliyse BIOS sıfırlamayı deneyebilirsiniz.

Işığın yanıp sönmesi sizin için çok önemli mi? Bilgisayarın çalışmasında bir sorun var mı? Yaptığınız değişiklik BIOS ile ilgiliyse BIOS sıfırlamayı deneyebilirsiniz.
Hocam önceden çalışıyordu, MSI Dragon Center ve ardından Mystic Light kurdum(Dragon Center varken gerek yokmuş sonradan öğrendim) ve Ardından sırasıyla ikisini de kaldırdım(Program ekle kaldırda görünmediği için elle sildim), birini silerken kasanın yani yanan ışığın alt kısmından tık diye bir ses geldi ne olduğunu anlamadım ve daha sonra farkettim ki Uyku modunda yanıp sönen ışık çalışmıyor. Benim tahminim MSI'nin programları BIOS'a müdahale etmiş olabilir diye düşünüyorum. Siz ne dersiniz? Bu ışıklar önemli mi değil mi konusuna gelirsek merak ettiğim bir diğer nokta şu: Bu özelliğin gitmesi performansa(oyun performansı, normal Windows kullanımı, SSD performansı gibi beni zorlayacak önemli şeylere etki edebilir mi? sonuçta BIOS ayarları değişiyor ve çalışan bir özellik yokolup gidiyor. Bu durum da beni tedirgin ediyor, İlginiz için teşekkür ederim, İyi günler.

BIOS ayarlarına dışarıdan müdahale eden program var mı bilmiyorum(zannetmiyorum). Ledlerin bilgisayar kapalı olduğunda veya sistem uykuya geçtiğinde çalışmasını belirleyen güç planıyla ilgili bir durumdur sadece. Performansa etki edeceğini zannetmiyorum.

BIOS ayarlarına dışarıdan müdahale eden program var mı bilmiyorum(zannetmiyorum). Ledlerin bilgisayar kapalı olduğunda veya sistem uykuya geçtiğinde çalışmasını belirleyen güç planıyla ilgili bir durumdur sadece. Performansa etki edeceğini zannetmiyorum.
BIOS'taki bir ayar ile veya Windows 10'da bulunan Güç ayarlarında bunu çözebilir miyim demek istiyorsunuz?

BIOS'ta ledlerin çalışmasını kontrol eden bir ayar olabilir. Güç seçeneklerine girin orada vardır belki. Windows'ta böyle bir ayar var mı bilmiyorum. Sildiğiniz programları geri yükleyin. Onlarda ledlerin çalışmasıyla ilgili bir ayar var mı kontrol edin.

BIOS'ta ledlerin çalışmasını kontrol eden bir ayar olabilir. Güç seçeneklerine girin orada vardır belki. Windows'ta böyle bir ayar var mı bilmiyorum. Sildiğiniz programları geri yükleyin. Onlarda ledlerin çalışmasıyla ilgili bir ayar var mı kontrol edin.
Performansa bir etkisi yoksa içim rahat etti ve şimdilik bunu ertelemek istiyorum. İlginiz için teşekkür ederim, ilerde bu tür çözümleri denemek için zamanım olacak.

Yeni konular

Geri
Yukarı