MSI Katana 17 B12VGK-401XTR vs HP Omen 17-CM2001NT vs Excalibur G870

Bütçe
6000

enesbull

Hectopat
Merhaba, yiğenime karne hediyesi olarak şu Link'deki 3 Laptop'dan birini almayı düşünüyorum, ailesinin mesleğinden dolayı sürekli il değiştirdiklerinden dolayı masaüstü kullanma şansı yok, güçlü, en az bir 8 yıl götürecek bir cihaz arıyorum, tavsiyeleriniz nedir, teşekkürler.
(Plastik kasa cihazlar daha çabuk bozuluyor deniyor, bundan dolayı metal veya alüminyum kasa cihazlara bakıyorum, tavsiyeleriniz bu yönde olursa memnun olurum.)
(RTX 4060, 4070 100W ve üzeri cihazlar önceliğimdir.)

Son düzenleyen: Moderatör:
HP cihaz her türlü daha üstün. Fakat 4070 ile 8 GB VRAM mantıksız geliyor. 4060'lı bir model tercih etmek daha iyi olabilir. Excalibur kesinlikle tavsiye etmiyorum. Asus'un aşağıda ki modeli ya da belirttiğiniz HP modelini tercih edebilirsiniz.

Aşağı yukarı 5000 TL daha pahalıya 13. nesil ve 4070'li bilgisayar varken pek mantıklı değil.

Sanırım bu ikisinden biri olabilir eğer 50K bandına çıkabiliyorsanız.

HP cihaz her türlü daha üstün. Fakat 4070 ile 8 GB VRAM mantıksız geliyor. 4060'lı bir model tercih etmek daha iyi olabilir. Excalibur kesinlikle tavsiye etmiyorum. Asus'un aşağıda ki modeli ya da belirttiğiniz HP modelini tercih edebilirsiniz.

Aşağı yukarı 5000 TL daha pahalıya 13. nesil ve 4070'li bilgisayar varken pek mantıklı değil.
Sanırım bu ikisinden biri olabilir eğer 50K bandına çıkabiliyorsanız.
Cevaplarınız için teşekkür ederim, MacBook alsam yıllık GeForce Now paketi yapsam oradan Steam ve Epic Games hesaplarına bağlanıp oyunlarını oynasa daha mantıklı olmaz mı? biraz araştırdım bu tür oyun bilgisayarları çok ısındığından ömürleri kısa oluyormuş, MacBook+GeForce Now ile uzaktaki bi sunucu üzerinden oyunu oynayacağı için öyle bir sorunla karşılaşmayacaktır hatta üniversiteye gittiğinde rahatça öteye beriye taşır diye düşündüm, sizce ne yapmalıyım?

Mantıklı hocam. MacBook üzerine cihaz tanımıyorum. Eğer GFN eksiği kapatırsa gayet alınabilir. Ama olmayan oyunlar için yapacak bir şey olmaz o durumda. GFN takip etmiyorum son zamanlarda ama GamePass ile kütüphane birleşecekti sanırım yavaş yavaş. Rockstar oyunları açısından da bir kaç gelişme vardı. Ama tabiki Windows cihazlar üzerinde her zaman arttırılabilir, daha fazla bellek daha fazla depolama imkanı olacak. Bunun yanında apayrı işletim sistemleri olduğu için Windows kadar özgür olmayacak. Sizin tercihiniz.

Cevaplarınız için teşekkür ederim, MacBook alsam yıllık GeForce Now paketi yapsam oradan Steam ve Epic Games hesaplarına bağlanıp oyunlarını oynasa daha mantıklı olmaz mı? biraz araştırdım bu tür oyun bilgisayarları çok ısındığından ömürleri kısa oluyormuş, MacBook+GeForce Now ile uzaktaki bi sunucu üzerinden oyunu oynayacağı için öyle bir sorunla karşılaşmayacaktır hatta üniversiteye gittiğinde rahatça öteye beriye taşır diye düşündüm, sizce ne yapmalıyım?
Mac'in fiyatı hala aynınysa olur :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı