MSI Katana GF66 vs. ROG STRIX 3050 Ti

Yavaş yavaş masaüstü donanım fiyatları kendine geliyor gibi, Laptop tarafında da böyle olacak gibi geliyor bana. Hem daha 1660 Ti modelleri ne kadar zamlanabilir ki? 😀
Hocam şu sıralar laptop bakıyorum, araştırırken sizin bu mesaja denk geldim. "Dolar 1.7 olmuş bilgisayar alınmaz bu zamanda" gibi mesaj olmuş haha. 😄 ROG 3050Ti bakıyorum bu arada, eğer aldıysanız herhangi bir yorumunuz/tavsiyeniz var mıdır?

Hocam şu sıralar laptop bakıyorum, araştırırken sizin bu mesaja denk geldim. "Dolar 1.7 olmuş bilgisayar alınmaz bu zamanda" gibi mesaj olmuş haha. 😄 ROG 3050Ti bakıyorum bu arada, eğer aldıysanız herhangi bir yorumunuz/tavsiyeniz var mıdır?
RTX 2060 Predator aldım ben yaklaşık 1 sene oluyor.

MSI Katana 11400H + 3050 vs ASUS ROG STRIX Ryzen 7 5800H + 3050 Ti arasında kaldım. Fakat arada 2Bin TL kadar bir bütçe var. Bu farkı vermeye değer mi? Bir de Ryzen 7 5800H + 3050 modeli 12.5K bütçeye değer mi? Hem Ti modeli ile hem normal modeli ile karşılaştırırsak sizce o kadar para vermeye değer mi? Valorant, Rocket League, CS:GO, Minecraft tarzı oyunları 144Hz üzerinde uzun yıllar oynayabilsem yeter (ayarları düşürürüm)
Rog.

Nitro 5'e bulaşma 2 gün önce geldi sabah iade edeceğim. PES 2021'deki haline bak. i7 10750H + RTX 2060 Acer Nitro 5 😒

Hiçbir sorun yok. FPS az geldi ise tek kanal RAM kaynakli.
HDMI ile monitöre takınca 180 FPS oluyor ama. RAM'den değil sadece. MUX Switch olayı varmış onunla alakalı. Dual Channel ile çözdük diyelim FPS'yi. O CPU 90 derece oluyor. Isınmayı çözemezsiniz maalesef. @celalistşengörist

Anlik mi surekli mi? Anlik olarak ROG da 95 gordugu oluyor ona bakilirsa.

Geri
Yukarı