Çözüldü MSI katana GF76 11UD-059XTR laptopta HDMI 2.0 ile 144Hz üstü görüntü alınmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

lUstaesinti

Picopat
Daha fazla  
MSI katana GF76 11UD-059xtr i7-11800H 16 GB 512 GB SSD RTX 3050 Ti 17.3" Full HD notebook laptopum var ancak HDMI 2.0 sürümü ile Max 240 Hz alınırken ben 144 Hz alıyorum. 3 tane farklı kablo ile denedim şu an kullandığım kablo Paugge HDMI 2.1 sürümü olan kablo ancak yine de Max 144 Hz diye gösteriyor 1 aydır konuyu araştırıyorum lakin bir çözüm bulamadım. Laptopta HDMI girişi tek var ve HDMI to DisplayPort 280 Hz destekleyen bir kablo bulamadım. Bugün itibarıyla Type-C to DP dönüştürücü istedim bakalım. ASUS ve MSI teknik serviside aradım onlar da bir çözüm bulamayıp farklı bir cihazda deneyin dediler ve MSI teknik servisi anakartımın maksimum 144 Hz desteklediğini söyledi, anakartım HM570 madem öyleyse neden HDMI sürümü 2.0 ve 4K 60 Hz destekliyor bu laptop? Ve tek bir cihazım var deneme şansım olmadı ve bu arada Windows 11 kullanıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dosya Ekleri

• TYDJ.png
    TYDJ.png
    52,7 KB · Görüntüleme: 49
  • fdghfdg.png
    fdghfdg.png
    57,5 KB · Görüntüleme: 48
  • asdf.png
    asdf.png
    13,1 KB · Görüntüleme: 49
  • asdasd.png
    asdasd.png
    67 KB · Görüntüleme: 47
Çözüm
Bazen kilit koyuyorlar. Bu durumda ise fazla seçenek kalmıyor. Özel çözünürlükle denenebilir fakat laptoplarda bu da kısıtlı olabilir.
Bazen kilit koyuyorlar. Bu durumda ise fazla seçenek kalmıyor. Özel çözünürlükle denenebilir fakat laptoplarda bu da kısıtlı olabilir.

Çözüm

Neden kilit koyarlar ki? Hadi koydular kilidi o zaman neden HDMI sürümü 2.0 ve 4K 60 Hz destekliyor? Özel çözünürlük dediğiniz şey ne?

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden koyduklarını bilmiyorum. 4K 60 Hz olması ille de 1080p 240 Hz olması anlamına gelmez.

Özel çözünürlük ise genelde NVIDIA ekran sekmesinde olur.

Neden koyduklarını bilmiyorum. 4K 60 Hz olması ille de 1080p 240 Hz olması anlamına gelmez.

Özel çözünürlük ise genelde NVIDIA ekran sekmesinde olur.

Hocam peki HDMI to DP kablo önerin var mı? Ben en fazla 120 Hz veren dönüştürücü kabloya denk gelebildim.

Önerdiğiniz üründe 1080p de kaç Hz alınacağı söylenmiyor ben böyle bir kablo türü almıştım ama Max 120 Hz veriyordu ve açıklamasında ise 1080p de 120 Hz verir diye not düşülmüştü.
Bende böyle bir ürün buldum bunu alacağım. Bu arada Type-C to DP geldi görüntü aktarımı olmadı maalesef sadece veri için var bende o Type-C.

Aslında kablolar çok da farklı değil. Yüksek hızlı kablolar ile alınabilir fakat üretici kilidi varsa olmaz.

MSI katana GF76 11UD-059xtr i7-11800H 16 GB 512 GB SSD RTX 3050 Ti 17.3" Full HD notebook laptopum var ancak HDMI 2.0 sürümü ile Max 240 Hz alınırken ben 144 Hz alıyorum. 3 tane farklı kablo ile denedim şu an kullandığım kablo Paugge HDMI 2.1 sürümü olan kablo ancak yine de Max 144 Hz diye gösteriyor 1 aydır konuyu araştırıyorum lakin bir çözüm bulamadım. Laptopta HDMI girişi tek var ve HDMI to DisplayPort 280 Hz destekleyen bir kablo bulamadım. Bugün itibarıyla Type-C to DP dönüştürücü istedim bakalım. ASUS ve MSI teknik serviside aradım onlar da bir çözüm bulamayıp farklı bir cihazda deneyin dediler ve MSI teknik servisi anakartımın maksimum 144 Hz desteklediğini söyledi, anakartım HM570 madem öyleyse neden HDMI sürümü 2.0 ve 4K 60 Hz destekliyor bu laptop? Ve tek bir cihazım var deneme şansım olmadı ve bu arada Windows 11 kullanıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam merhaba, ben de MSI katana GF76 11UD-070TR model laptop kullanıyorum. Özelliklerim senin laptop ile aynı. Kullandığım monitör ise Samsung LS27AG320NUXUF 165Hz 1ms. HDMI kablo olarak hem monitörün kutusundan çıkan kabloyu denedim hem de Paugge 2.1 HDMI kablo denedim ama hiçbir şekilde 120 Hz üstüne çıkamadım. Normalde Windows 10 kullanıyordum Windows 11 güncellemesini yükleyip denedim yine 120 Hz üstüne çıkamadım. Sen 144 Hz nasıl aldın acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı