MSI Kombustor harici ekran kartını test etmek

Orthros

Hectopat
Arkadaşlar aylardır bir problem yaşıyorum laptopumun ekran kartı ile ilgili.
Oyunlarda ikincil ekran kartının kullanmadığını düşündüğüm için MSI kombustor ile test etmeyi denedim.
Tahmin ettiğim gibi bu programda da Intel HD Graphics'i teste sokuyor.
Tüm driverlarım güncel ikincil ekran kartını nasıl devreye sokabilirim? Daha doğrusu devreye giriyor mu nasıl anlayabilirim?

Sistem özelliklerim: i5 3210M / AMD Radeon HD 7600M series / (4x2) 8 GB RAM / HP 183E anakart.

Sorunu anlattığım konu: i5 3210M Sistem Oyunlarda Sabit 20 FPS Sorunu - Technopat Sosyal

O manada değil öncelikli kullanım manasında ilk olarak seçeceği ekran kartı anlamında. Mesela bende Gigabyte anakartta var böyle birkaç ayar. Kapalı olması başka oto olması başka açık olup öncelikli kullandırması başka olmalı.

O manada değil öncelikli kullanım manasında ilk olarak seçeceği ekran kartı anlamında. Mesela bende Gigabyte anakartta var böyle birkaç ayar. Kapalı olması başka oto olması başka açık olup öncelikli kullandırması başka olmalı.
Şimdi biosa girecektim ki başka bir problem daha çıktı. Bilgisayarı kapatıp açtığımda normalde del tuşuna basarak biosa giriyordum. Şuan basmama rağmen bios ekranı gelmeden direkt windows açılıyor. Neden olabilir bu?

Windows oturum açma ekranında Shift tuşunu basılı tutup yeniden başlata basın kurtarma yardımcısı başlayana dek. Başlayınca sisteminiz UEFI ise UEFI ayarları kısmından BIOS'a giriş yapabilirsniz.

Windows oturum açma ekranında Shift tuşunu basılı tutup yeniden başlata basın kurtarma yardımcısı başlayana dek. Başlayınca sisteminiz UEFI ise UEFI ayarları kısmından BIOS'a giriş yapabilirsniz.
Dediğin yöntemle BIOS'a giriş yapabildim ancak bahsettiğin ayara benzer bir şey yok. Sadece virtualization technology vardı onu enable yaptım pek alakası olacağını sanmıyorum ama.

Edit: Windows grafik ayarlarından kombustor'u yüksek performans manuel olarak seçtim HD 7600m için tekrar teste girdim ve olay bu.

Sadece 20 mb kullanılıyor ve 1 FPS veriyor çıldırıcam.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    363,3 KB · Görüntüleme: 106
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı