MSI laptopa SSD takma

Msil GP62M 7rex Pro laptopuma SSD takmak istiyorum. Laptop da CD sürücü yok. HDD çıkarıp harici yapmak istiyorum. Onu yerine de SSD takmak istiyorum. HDD çıkarınca direk SSD oraya uyar mı? Bir de https://www.hepsiburada.com/sandisk...vme-m-2-ssd-sdssdh3n-500g-g25-p-HBV00000WEC2W uygun yer var gibi sanki boşta duran. Bu SSD olur mu?

Laptopunuzda M.2 soketi varsa uygun olur. Yoksa SATA SSD almalısınız. Laptopların HDD'leri 2.5 inc olduğu için SATA SSD uyucaktır.

Laptop üzerinde bulunan HDD'yi çıkarmanıza gerek yok M.2 NVMe SSD takabilmeniz için ayrı bir soket var, linkteki SSD'yi alıp takıp ikisini birden kullanabilirsiniz.
WD Green, 480GB, Dahili PC SSD, SATA III 6 Gb/s, 2.5"/7mm - WDS480G2G0A: Amazon.com.tr bunu alıp hdd yi de harici yapayım
Laptopunuzda M.2 soketi varsa uygun olur. Yoksa SATA SSD almalısınız. Laptopların HDD'leri 2.5 inc olduğu için SATA SSD uyucaktır.
WD Green, 480GB, Dahili PC SSD, SATA III 6 Gb/s, 2.5"/7mm - WDS480G2G0A: Amazon.com.tr bu iyi gibi

2 diski de kullanma olanağın varken neden bir tanesini kullanmak istiyorsun anlamadım, NVMe SSD'ye Windows'u, oyunları, programları vs. yüklersin laptopun üzerindeki HDD'yi de depolama olarak kullanırsın.
Bence ilk attığınızı alın çünkü hız farkı çok fazla.
Sürekli veri alışverişi yapmıyorsanız iki SSD'nin de fazla farkı olmuyor yani startup hızı programların açılış hızı hemen hemen aynıdır fakat arkadaşın ilk attığı disk için ayrı bir soket var direk tak çalıştır daha mantıklı olacaktır.

2 diski de kullanma olanağın varken neden bir tanesini kullanmak istiyorsun anlamadım, NVMe SSD'ye Windows'u, oyunları, programları vs. yüklersin laptopun üzerindeki HDD'yi de depolama olarak kullanırsın.

Sürekli veri alışverişi yapmıyorsanız iki SSD'nin de fazla farkı olmuyor yani startup hızı programların açılış hızı hemen hemen aynıdır fakat arkadaşın ilk attığı disk için ayrı bir soket var direk tak çalıştır daha mantıklı olacaktır.
Başka bilgisayarlara oyun, belgesel, eğitim programı vs atmak için harici lazım ekstra bir harici almamak için,

İkinci olarak ayrı bir NVMe yeri var mı tam emin olamadım, donanımsal olarak pek anlamam, rami 16 GB ye çıkarınca baktım, var gibi geldi, başka bir şey de olabilir, ayrıca belki ileride laptop ile masa üstü pc ile takas yapma planım var

Başka bilgisayarlara oyun, belgesel, eğitim programı vs atmak için harici lazım ekstra bir harici almamak için,

İkinci olarak ayrı bir NVMe yeri var mı tam emin olamadım, donanımsal olarak pek anlamam, rami 16 GB ye çıkarınca baktım, var gibi geldi, başka bir şey de olabilir, ayrıca belki ileride laptop ile masa üstü pc ile takas yapma planım var
Laptopunuzda M.2 NVMe SSD takmak için soket bulunuyor bunu önceki yorumda belirttim o konudan yana şüpheniz olmasın, herkesin kendi tercihidir istediğiniz kombinasyonu yapabilirsiniz, iyi forumlar. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı