MSI laptopta ekrana görüntü gelmiyor

ferhat_agac09

Centipat
Daha fazla  
MSI marka bir laptop bilgisayarım var ve bugün kardeşim oyun oynamak için istedi verdim. Eve geri geldiğim zaman bilgisayarı bırakmıştı bende alıp oyun oynamak istedim ve klavye ışıkları yanıyordu ancak MSI logosu gelmiyordu. Sonra MSI tuşunun yanında Dragon Center tuşuna basınca klavye ışıkları azalıp artıyor (bilgisayar açık değil ve normalde FN+Plus(+) tuşu ) fanlar dönüyor şarjda olunca alttaki şarj ışığı da yanıyor güç düğmesindeki güç açık ışığı da yanıyor ama ekranda hiçbir şey gelmiyor hiç tepki yok. Son olarak bir de normalde BIOS'da bile çalışan Caps Lock ve insert tuşu ışıkları artık çalışmıyor. Sorun neden kaynaklanıyor olabilir kaç kez yeniden başlatmayı denedim olmadı batarya deliğine ataş soktum yine aynı.

Umarım ekran kartı arıza vermemiştir. Kardeşinizin kullanımı ile alakalı bir durum yok. Laptoplar maalesef bu tür sorunlar veriyor. Bataryayı ve adaptörü çıkarın, çıkabiliyorsa ve açma tuşuna 15 sn. basılı tutun. Sonra adaptöre takıp açabilirsin.
Valla hocam çocuk işte korkudan cevap da veremiyor.komple bilgisayarı çıkardım termal macun değiştirdim yine olmadı.
Ram da ne gibi sorunlar ortaya çıkar hocam logo gelmemesi olabilir mi ? Ekran kartı olsa HDMI görüntü vermezmi?
RAM'le alakalı değilse ekran kartıdır muhtemel sağlık olsun çocuğun sıhhatinden kıymetli değil.
Hocam sobanın yanında kullanması yüksek ısıdan dolayı cihaza zarar vermiş olabilir. Özellikle grafik kartlarının çip kısımları gereken ısı aşıldığında çok hassastır bilginiz olsun. Ama korkmayın. Soğuk bir yere bırakın 1 gün boyunca ayrıca şarjını da kontrol etmelisiniz. Hiçbir tepki yoksa cihazın garantisi devam ediyorsa direkt olarak garantiye gönderin.
Hocam komple temizlik de yaptım aynı.sarj ışığı yanıyor ama ekrana goruntu gelmiyor.altts hdd kullandığında yanan ışık da yanmıyor.

Vallahi hocam çocuk işte korkudan cevap da veremiyor. Komple bilgisayarı çıkardım termal macun değiştirdim yine olmadı.
RAM da ne gibi sorunlar ortaya çıkar hocam logo gelmemesi olabilir mi? Ekran kartı olsa HDMI görüntü vermez mi?

Hocam komple temizlik de yaptım aynı. Şarj ışığı yanıyor ama ekrana goruntu gelmiyor. Altts HDD kullandığında yanan ışık da yanmıyor.

Hocam cihazı detaylı inceler misiniz? Siyahlık veya bazı yerlerde nem ve oksit bunlara bakmalısınız.

Umarım ekran kartı arıza vermemiştir. Kardeşinizin kullanımı ile alakalı bir durum yok. Laptoplar maalesef bu tür sorunlar veriyor. Bataryayı ve adaptörü çıkarın, çıkabiliyorsa ve açma tuşuna 15 sn. basılı tutun. Sonra adaptöre takıp açabilirsin.
Ben durup dururken ekranı giden hiç laptop görmedim. Bu tarz sorunlar filan vermiyor insanların kullanımına göre değişiyor. 6 yıl 820M ekran kartına sahip HP laptop kullandım hem de 1 kere termal macun yenilemesi yapılmadı ondan bu tarz sorun vermediyse hiç biri vermemeli.

Eğer bağlayabiliyorsanız TV ya da Monitör ile deneyin bence.

Ben durup dururken ekranı giden hiç laptop görmedim. Bu tarz sorunlar filan vermiyor insanların kullanımına göre değişiyor. 6 yıl 820M ekran kartına sahip HP laptop kullandım hem de 1 kere termal macun yenilemesi yapılmadı ondan bu tarz sorun vermediyse hiç biri vermemeli.

Eğer bağlayabiliyorsanız TV ya da Monitör ile deneyin bence.
Denedim yine görüntü yok.Ramlari soktum yine aynı şekilde logo bile gelmiyor ramlar arızalı olunca logo gelmesi gerekmez mi yine de.

Denedim yine görüntü yok.Ramlari soktum yine aynı şekilde logo bile gelmiyor ramlar arızalı olunca logo gelmesi gerekmez mi yine de.
Bence açmadan direkt garantiye gönderseniz daha iyi olurdu. HDMI ile görüntü vermiyorsa ekranda değil bence. Büyük ihtimalle kardeşiniz yanlışlıkla bir şey yapmış olabilir çocuk sonuçta.

Garanti bitti maalesef 3 yıllık laptop.Ekranda sorun yok zaten.
Yüksek ihtimal ekran kartı çipinin lehimleri yüksek ısıdan dolayı bozulmuş olmalı. Tamir edilmesi lazım. Reballing işlemi deniyor buna. Çip yani gpu ısıtılıp sökülüyor ve anakarta tekrar lehimleniyor. Bu işi yapan iyi bir servise vermeniz gerekir.

Geri
Yukarı