MSI laptopun fanı ne zaman devreye girer?

Saltopat

Decapat
Makaleler
10
Geçen hafta laptop aldım ( MSI) bilgisayarı kurdum vb bilgisayar fanı boştayken bile sürekli dönüyordu ( 2600 RPM). Sonra bilgisayar bir kere mavi ekran hatası verdi ( Windows güncelleme kaynaklı) ondan sonra da Dragon Center'e girmemeye falan başlad. I o sorunu hallettim ama şimdi bilgisayar boştayken sessiz fanlar hiç çalışmıyor. YouTube'da falan gezinirken 40 derece oluyor ki bu olmazdı ilk zamanlar da. Ayrıca fanlar iki saniye devreye giriyor ilk çalıştığında ise cırt diye bir ses çıkarıp öyle devreye giriyor sizce problem mi bu?
Ayrıca az önce denedim YouTube'da 47 derece oldu ve fanlar devreye girmedi... Bilgisayarı kapatınca anlık devreye girdi ve kapandı.

Laptopun tam modeli nedir? Dragon Gaming Center'dan bir görüntü atar mısınız? Hangi sürümüne sahipsiniz? Fanlar "Auto" olarak mı ayarlı?

Laptopun tam modeli nedir? Dragon Gaming Center'dan bir görüntü atar mısınız? Hangi sürümüne sahipsiniz? Fanlar "Auto" olarak mı ayarlı?

Msi alpha 15 a3dc modeli. Fanlar autoya ayarlı sürüm ise 69 olması lazım bir saniye bir video atayım buraya

VID_20200921_194136.mp4

Sizce Garantiye mi göndermeliyim yoksa iade mi etmeliyim.

Son düzenleme:
İşlemci kullanımını artırın, hatta oyun oynayın ve dereceleri kontrol edin, fan kaç derecede devreye giriyor?

İşlemci kullanımını artırın, hatta oyun oynayın ve dereceleri kontrol edin, fan kaç derecede devreye giriyor?

İlk aldığımda fan boşta bile 2600 RPM'de çalışıyordu şimdi ise 47 derecede bile devreye girmiyor hatta bilgisayar kapanınca hafif cızırtı ediyor sonra devreye giriyor iade edeceğim galiba.

47 derece bir laptop için normal bir sıcaklık açıkcası. Fanın çalışmaması da normal. Dediğim şeyi dener misiniz? Kaç derecede devreye giriyor? Ona göre Dragon Center'da işlem yapabiliriz. İade edilecek bir sorun değil.

47 derece bir laptop için normal bir sıcaklık açıkcası. Fanın çalışmaması da normal. Dediğim şeyi dener misiniz? Kaç derecede devreye giriyor? Ona göre Dragon Center'da işlem yapabiliriz. İade edilecek bir sorun değil.

İlk aldığımda 33 derecede çalışıyordu ve fan sürekli devredeydi ama ne olduysa artık olmuyor ve bilgisayarı kapatınca iki saniye açılıyor ve bilgisayar öyle kapanıyor.

Geri
Yukarı