MSI Live Update 6'da BIOS seçeneği yok

Murat88

Hectopat
Merhaba Z170 A PRO anakartı bir önceki açtığım konuda M-FLASH açılmadığı için BIOS update yapamadım. MSI Live 6 ile kontrol ettiğimde ise BIOS seçeneğinin olmadığını gördüm acaba BIOS kilidi ya da update yapabilmek için ön ayar izin vs. izinler falan mı var? Yardımcı olur musunuz?
Adsız.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Sağ üstteki butonlardan geçiş yapabilirsin. Eki Görüntüle 292705

Düzenleme: M-Flash nasıl açılmıyor? Anakart'da sorun olabilir. MSI ile konuş mutlaka.
Hocam cvp için teşekkür ederim bios update dosyasını indirdim ama biraz araştırınca bu yontemle updat yapmak sorun olabiliyormuş.M-flash modu seçtiğimde moda giriş için reset onayı istiyor onay verdikten sonra resetleyim flash moda girip flashbellekten dosyayı seçmem gerekirken moda girmeden tekrar reset atıp exit flash mode yazıyor.Dediğiniz gibi msi iletişim biligileri naldım mail attım ama onrarda kartı istesiler ekstra ücret vs.Belli ki çözülebilecek birşey ama çozum sunmuyorlar servise çağırıp para istiyorlar

Live Update programı üzerinden hiç güncelleme yapmadım bir şey diyemem. M-Flash açılmıyorken Windows üzerinden BIOS güncellemek sıkıntı çıkartabilir belki. İlk önce CCMOS yapın sonra sorun devam ederse garantiye verin anakartı. Risk almayın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı